Poznań: Zatrzymanie przy paczkomacie. W kartonie miał pieczątki lekarzy!

2021-01-27 9:14 bm
Kraków: InPost ZAWIESZA działanie Paczkomatów. Opublikowano specjalny komunikat
Autor: Google Street View

Policjanci z Poznania zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie środki odurzające, ale to nie wszystko. W jego mieszkaniu znaleźli pieczątki z danymi lekarzy którymi mógł posłużyć się do popełniania kolejnych przestępstw!

W połowie grudnia policjanci z Poznania, którzy zajmują się przestępstwami gospodarczymi zatrzymali w rejonie Grunwaldu 50-latka. Mężczyzna był w trakcie nadawania przesyłek przy paczkomacie, a w jego aucie policjanci znaleźli karton pieczątek z danymi lekarzy różnych specjalizacji.

- Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 50-latek już wcześniej był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu oraz mieniu. Mundurowi przypuszczali, że znalezione rzeczy mogły służyć mężczyźnie do kolejnych malwersacji - relacjonuje Marta Mróz z poznańskiej policji.

W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli liczny sprzęt elektroniczny, a śledczy ustalili, że wizyta mężczyzny przy paczkomacie w dniu zatrzymania nie była przypadkowa.

- Okazało się, że podejrzany oferował w sieci do sprzedaży recepty na różne środki farmaceutyczne, tam szukał potencjalnych nabywców, a następnie tym sposobem wysyłał klientom sfingowane recepty - wyjaśnia Mróz.

50-łatwo usłyszał już zarzut za posiadanie środków odurzających co zgodnie z ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii zagrożone jest karą 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci nadal zbierają dowody w sprawie fałszowania recept i zaznaczają, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Gigantyczny paczkomat zniknie z Biskupina