Poznań z najniższym poziomem bezrobocia. Jak długo szukaliście swojej pracy? [DYSKUSJA]

2015-06-09 12:49 Marta Glanc
Bezrobocie w Poznaniu wciąż utrzymuje się na niskim poziomie
Autor: Gerat, licencja CC0 Public Domain Bezrobocie w Poznaniu wciąż utrzymuje się na niskim poziomie

W marcu 2015 roku w Poznaniu zanotowano najniższy poziom bezrobocia w skali kraju. Pod koniec badanego miesiąca liczba bezrobotnych w stolicy Wielkopolski wyniosła 10,6 tys. osób. Stopa bezrobocia osiągnęła poziom 3,3 procent.

Poznań już od wielu miesięcy może mianować się miastem z najniższą stopą bezrobocia w Polsce. Według Powiatowego Urzędu Pracy marzec to kolejny miesiąc, w którym i tak niskie bezrobocie znowu spadło - w badanym okresie było o 0,5 tys. osób bezrobotnych mniej niż jeszcze miesiąc wcześniej oraz o 3,0 tys. mniej niż w 2014 roku. Stopa bezrobocia sięgnęła poziomu 3,3 procent i po raz kolejny był to najniższy wynik w naszym kraju.

Jesteś zainteresowany zdrowym stylem życia i masz chęć się rozwijać?Poszukiwany jest:Trener odżywiania i suplementacjihttp://olx.pl/oferta/trener-odzywiania-i-suplementacji-CID619-IDalTxx.html

Posted by Praca Poznań on 7 czerwca 2015


Nadal w Poznaniu jest ponad 10 tysięcy bezrobotnych. Co czwarta osoba poszukująca prace posiada wykształcenie co najwyżej  gimnazjalnym, więcej niż co czwarta za to może pochwalić się wykształceniem wyższym. Największy problem stanowi staż pracy - osoby z małym doświadczeniem mają większe trudności na rynku pracy. Ponad połowa bezrobotnych nie przepracowała pięciu lat.

Jak to przekłada się na rzeczywistość? Czy w Poznaniu łatwo jest znaleźć dobrą pracę? Zachęcamy do udziału w dyskusji i pisania swoich historii związanych z poszukiwaniem pracy.