Poznań: Zażartował, że ma w torbie bombę! Pilot nie wpuścił go do samolotu

2021-09-27 18:22
Poznań: Zażartował, że ma w torbie bombę! Takich konsekwencji się nie spodziewał
Autor: Straż Graniczna Poznań: Zażartował, że ma w torbie bombę! Takich konsekwencji się nie spodziewał

Do nietypowego incydentu doszło na lotnisku w Poznaniu. To tam w minioną sobotę 59-letni pasażer, w czasie odprawy na lotnisku, żartował, że ma w bagażu bombę. Mężczyzna zapłacił mandat i dodatkowo nie został wpuszczony na pokład samolotu.

Poznań: Zażartował, że ma w torbie bombę! Takich konsekwencji się nie spodziewał

Rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, mjr SG Joanna Konieczniak podała, że w sobotę rano jeden z pracowników poznańskiego lotniska poinformował pograniczników o pasażerze, który w czasie odprawy przed odlotem do Frankfurtu oznajmił, iż w swoim bagażu ma bombę.

Zobacz: Po 20 latach przełom ws. zaginięcia Joanny. Została zamordowana?! "Zabezpieczyliśmy ślady biologiczne"

- Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych usiłowali wyjaśnić zaistniałą sytuację. 59-letni mężczyzna oświadczył, że z jego ust faktycznie padły słowa o pocisku artyleryjskim. Jego zdaniem był to tylko żart i nie miał zamiaru wprowadzać zamieszania. Funkcjonariusze Straży Granicznej dokładnie sprawdzili bagaż, który nie zawierał żadnych niebezpiecznych i zabronionych przedmiotów – opisała Konieczniak.

Dodała, że 59-latek został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Mężczyzna musiał też przełożyć swoją podróż na inny dzień, ponieważ kapitan samolotu nie zezwolił mu na wejście na pokład.

Sonda
Czy boisz się latać samolotem?
Raport z Anteny 27.09
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE