Straż Graniczna podczas patrolu

i

Autor: www.pixabay.com Straż Graniczna podczas patrolu

Poznańska Straż Graniczna szuka funkcjonariuszy! Jak się zgłosić?

2019-04-01 18:22

Wymagania od potencjalnych kandydatów nie są wygórowane. Aby wziąć udział w rekrutacji wystarczy wykształcenie średnie, bez konieczności zdania matury.   

Później czekają nas m.in. testy sprawnościowe i egzamin z wiedzy ogólnej. Po przejściu szkolenia funkcjonariusze trafią do placówki Straży Granicznej na lotnisku Ławica.

- Można trafić do grupy służby granicznej i wówczas zajmujemy się kontrolą ruchu granicznego. Możemy także trafić do grupy nadzorującej bezpieczeństwo lotów lub grupy zajmującej się cudzoziemcami. Mamy też grupę operacyjno-śledczą, która wykonuje zadania niejawne celem zwalczania nielegalnego przemytu czy migracji- tłumaczy podporucznik Piotr Majdańczyk funkcjonariusz placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy. 

Praca w Straży Granicznej to także misje zagraniczne w innych krajach europejskich. Mogą one trwać od miesiąca do nawet trzech. 

- Wspieramy kraje takie jak Grecja, Włochy, Macedonia czy Bułgaria w zakresie ochrony granicy przed nielegalną migracją. Służba taka polega na patrolowaniu obszarów, gdzie nielegalni migranci mogą przekraczać granicę. To możliwość wymiany doświadczeń i zobaczenia jak wygląda służba w innych krajach- dodaje Piotr Majdańczyk. 

Chętni mogą się zgłosić do Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Dodajmy, że pensja początkującego funkcjonariusza to 3200 zł na rękę. 

CZYTAJ TEŻ:

>> Historia Powstania Wielkopolskiego przedstawiona w inny sposób! Za nami Festiwal Światła [ZDJĘCIA]

>> Poznań: Parking Kiss&Ride blokowany przez taksówki! Co na to Straż Miejska?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE