Problemy mieszkańców Piątkowa. Będą bez gazu przez dwa miesiące?!

2019-10-10 10:22 BM
Gaz
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe

To będą bardzo trudne tygodnie dla mieszkańców osiedla Sobieskiego w Poznaniu. W dwóch blokach odcięto gaz, bo instalacja była nieszczelna. Naprawa może potrwać nawet 2 miesiące!

O sprawie poinformowała Telewizja WTK. Kontrola w dwóch blokach na os. Sobieskiego (nr 13 i 18) wykazała, że instalacje gazowe są nieszczelne. Wymagało to odcięcia gazu i tym samym około 80 rodzin ma problem. - Cud, że to w powietrze nie wyleciało. Nie wiadomo jak długo jest problem - żalą się mieszkańcy.

Według relacji WTK rodziny musiały zaopatrzyć się na własną rękę w elektryczne czajniki i płyty do gotowania. - To dodatkowe koszty, a nie wszystkich na to stać - opowiadają.

Lokatorzy liczą, że szybko uda się usunąć usterkę, ale nie jest to łatwe. Budynkami zarządza Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, który poszukuje firmy naprawczej. - Czekamy i mamy nadzieję, że te prace ruszą w przeciągu dwóch tygodni od wyłonienia firmy. Polimer jest dostępny na rynku, ale problem jest w tym, że niewiele firm wykonuje polimeryzację - przekazał Łukasz Kubiak, rzecznik ZKZL.

Zawory będą musiały być wymienione we wszystkich mieszkaniach. Przewiduje się, że mieszkańcy mogą być bez gazu nawet do końca listopada.