Przyjechała do Polski, aby się osiedlić. Była zrozpaczona i chciała spać na dworcu

2021-02-26 15:11 bm
Przyjechała do Polski, aby się osiedlić. Była zrozpaczona i chciała spać na dworcu
Autor: KPP Złotów Przyjechała do Polski, aby się osiedlić. Była zrozpaczona i chciała spać na dworcu

Nietypowe zdarzenie w Jastrowiu (pow. złotowski). Do miasta przyjechała podróżniczka z Norwegii. Kobieta zorientowała się, że nie ma pieniędzy i chciała spać na dworcu. Mogło dojść do niebezpiecznej sytuacji.

W niedzielę (21 lutego) w godzinach wieczornych policjanci z Jastrowia otrzymali zgłoszenie, że na dworcu PKP siedzi obywatelka Norwegii, która jest ewidentnie zagubiona. Kobieta z uwagi na barierę językową, nie była w stanie się porozumieć z osobą, którą spotkała.

- Ta sztuka udała się dopiero przybyłym na miejsce mundurowym, którzy rozmawiając na przemian w języku angielskim i niemieckim ustalili co się stało. Obywatelka Norwegii była zrozpaczona, ponieważ po przyjeździe do Jastrowia zorientowała się, że nie posiada przy sobie już żadnych pieniędzy - relacjonują złotowscy policjanci.

Jak się okazało, głodna i zmarznięta kobieta od kilku godzin znajdowała się na terenie dworca, gdzie planowała spędzić noc! Opowiedziała mundurowym, że pochodzi z małej miejscowości w Norwegii, a do Polski przyjechała z zamiarem osiedlenia, poszukując spokojnego miejsca do życia.

- Mieszkanka Norwegii tłumaczyła, że podczas podróży wydała wszystkie pieniądze jakimi dysponowała. Policjanci zorganizowali dla niej pomoc kontaktując się z odpowiednimi instytucjami i służbami - dodają mundurowi.

Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, które udzieliło jej pomocy medycznej. Ostatecznie po zwróceniu się do Pilskiego Centrum Pomocy Bliźniemu stróże prawa otrzymali zapewnienie o udzieleniu kobiecie niezbędnego wsparcia. Mundurowi wraz z obywatelką Norwegii udali się Piły, gdzie została jej udzielona dalsza pomoc w trudnej sytuacji, w jakiej się znalazła.

Policja za pomocą drona przemawia do wędkarzy na lodzie
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE