Rower z drewna, którym można jeździć? To możliwe - udowadniają poznańscy studenci

2015-10-11 13:29 Marta Glanc
Kto stworzy najlepszy rower z drewna, może liczyć na nagrody
Autor: fot. Zbuduj rower z drewna, Facebook Kto stworzy najlepszy rower z drewna, może liczyć na nagrody

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu organizuje drugą już edycję nietypowego konkursu na rower wykonany z... drewna! Liczyć się będzie nie tylko tworzywo ale także pomysł oraz jego wykonanie.

Koło Naukowe Technologów Drewna i Samorząd Studencki WTD Uniwersytetu Przyrodniczego organizują drugą edycję „Zbuduj rower z drewna". Studenci, biorący w nim udział, będą musieli zaprezentować gotowe jednoślady, których co najmniej jedno ramię będzie wykonane właśnie z drewna bądź materiałów drewnopochodnych. Co najważniejsze, rower musi być zdalny do użytku.

Najlepszy rower wykonany z drewna

Już 14 października dowiemy się, która grupa studentów wykonała najlepszy jednoślad przy użyciu drewna. O godzinie 10. przed budynkiem Wydziału Technologii Drewna rozpocznie się emocjonujący finał. Wezmą w nim udział projekty, które spełniły wymagania  konkursu "Zbuduj rower z drewna".

Przede wszystkim skonstruowane rowery muszą  mieć co najmniej ramę wykonaną z drewna lub materiałów drewnopochodnych. Ważne jest, aby jednoślad był zdatny do użytku - czyli gotowy, aby ktoś nim jeździł. Zwycięskie modele rowerowego rzemiosła zostaną wyłonione przez jury konkursowe oraz w drodze głosowania na Facebooku w dniach od 5 do 13 października. Głosować możemy TUTAJ.

Patrząc na nagrody, naprawdę warto się postarać. Za pierwsze miejsce zwycięscy zgarną bon o wartości tysiąca złotych, za drugie - bon o wartość 650 złotych, dla ostatniego miejsca na podium przewidziano bon za 350 złotych.

- Jako nagrodę specjalną, przyznaną wybranemu przez siebie rowerowi (a ściślej jego twórcy), firma Shimano przyjmie na miesięczną praktykę płatną 2000 pln brutto - zachęcają organizatorzy.

Który rower podoba Wam się najbardziej? Zamienilibyście swoje jednoślady na ich drewniane odpowiedniki? Piszcie!

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE