Salmonella w poznańskiej podstawówce

i

Autor: Shutterstock

Salmonella w szkole! Czworo uczniów trafiło do szpitala. Sanepid szuka źródła zakażenia

2022-10-07 9:54

Niepokojące doniesienia z jednej z poznańskich podstawówek. Czworo uczniów uczęszczających do tej placówki trafiło do szpitala z zatruciem salmonellą. Trwa dochodzenie sanepidu. Nie udało się jeszcze ustalić źródła zakażenia.

Czworo dzieci trafiło do szpitala w Poznaniu z objawami zatrucia salmonellą. Wszyscy pacjenci to uczniowie tej samej szkoły na poznańskim Grunwaldzie. Sprawę bada już sanepid.

Rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Cyryla Staszewska powiedziała PAP, że we wtorek, 4 października sanepid został powiadomiony o sprawie przez dyrekcję jednej z poznańskich podstawówek. - Czworo dzieci jest hospitalizowanych z powodu zatrucia salmonellą – powiedziała.

Dodała, że do szpitala trafiły dzieci z klas od I do III. - Dzieci korzystały ze stołówki szkolnej, ale na razie jesteśmy w trakcie dochodzenia i ustalenia, gdzie mogło dojść do zatrucia. Prowadzimy również wywiady epidemiologiczne z rodzicami i dziećmi, pytamy o to, co jeszcze mogły jeść i gdzie przebywać – zaznaczyła.

Staszewska powiedziała, że w środę sanepid przeprowadził kontrolę w szkole. - Jej wyniki są teraz analizowane – podkreśliła. Poinformowała, że osoby pracujące w szkolnej kuchni otrzymały skierowania na badania.

Popularny warzywniak w Bydgoszczy przegrał z drożyzną
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany