To się nie mieści w głowie!

Seniorka znęcała się nad Łatkiem i Reksiem! Szokujące metody. "Biła, kiedy zasłużyły" [ZDJĘCIA]

2023-05-24 15:21

Biła, kiedy zasłużył. Tak wolontariuszom z Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy Dla Zwierząt Help Animals odpowiedziała właścicielka dwóch psów: Łatka i Reksia, na pytanie, dlaczego znęca się nad swoimi zwierzętami. Psiaki zostały już jej odebrane, a sprawa trafiła do kaliskich śledczych.

Są na świecie ludzie, którzy nie potrafią przejść obojętnie wobec cierpienia bezbronnych zwierząt. To oni zaalarmowali Help Animals, że w gminie Opatówek, w jednym z gospodarstw dzieją się straszne rzeczy.

- Według zgłoszenia starsza kobieta znęcała się nad psem poprzez uderzanie furtką po żebrach, bicie kijem - mówią przedstawiciele Stowarzyszenia, którzy od razu pojechali na miejsce. Zastali tam starszego, zaniedbanego psa - Łatka. Okazało się też jednak, że na posesji przebywa także młody psiak - Reksio.

- Z informacji jakie otrzymaliśmy wynikało, że kobieta jest okrutna w stosunku do wszystkich zwierząt, które przebywały pod jej opieką - mówi Anna Małecka z Help Animals. Kobieta była też właścicielką innego psa, który miał umrzeć z powodu przemocy fizycznej.

Podczas rozmowy z wolontariuszami właścicielka zwierząt wykrzyczała, że biła psa, kiedy zasłużył. - Oba psy zabraliśmy - mówi Małecka. Sprawa trafiła już do kaliskich śledczych.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Dziecko i pies poparzone w Parku Skaryszewskim
Nasi Partnerzy polecają