Złodziej bez wstydu!

Smolice. Ukradł głośniki tuż przed uroczystą mszą. 21-latek długo się nimi nie nacieszył

2023-09-11 16:34

Kolejny złodziej w rękach wielkopolskiej policji. 21-latek skusił się na kolumny estradowe, zamontowane z okazji uroczystości koronacji obrazu Matki Bożej w Smolicach. Młodego mężczyznę udało się namierzyć dzięki pomocy policyjnego psa. Teraz za swój czyn odpowie nie tylko przed Bogiem...

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (9 września) w wielkopolskiej wsi Smolice k. Krotoszyna. Tego dnia, wcześnie rano zawiadomiono policję o kradzieży kolumn estradowych przygotowanych do obsługi wydarzenia religijnego.

- Sprzęt nagłaśniający o wartości 28 tys. zł został zdemontowany przez nieznanego sprawcę z miejsca, gdzie miało się odbyć w tym dniu wydarzenie religijne - koronacja wizerunku Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach – powiedział asp. sztab. Piotr Szczepaniak z KPP w Krotoszynie.

Na miejsce przybyli funkcjonariusze z wydziału kryminalnego, technik kryminalistyki oraz przewodnik z psem tropiącym.

- Prace policjantów były utrudnione, ponieważ w miejsce skradzionych kolumn wstawiono nowe. Brak też było monitoringu z miejsca zdarzenia - wyjaśnił.

Podczas trwającego wydarzenia, kryminalnym udało się zabezpieczyć cząstkowy monitoring z innego końca miejscowości, na którym dopatrzyli się ewentualnego podejrzanego, kierującego samochodem. Po analizie materiału operacyjnego funkcjonariusze wytypowali sprawcę kradzieży. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec gminy Kobylin.

- W jego pokoju znaleziono skradzione kolumny estradowe. Jedna z nich była już rozkręcona, a druga schowana w szafie – powiedział oficer prasowy. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży, za które odpowie przed sądem; grozi mu do 5 lat więzienia.(

Sonda
Czy uważasz, że praca w policji jest trudna?
Opuszczona Osada Czorsztyn w Małopolsce