Sprawa zaginionego 19-latka: Agencja detektywistyczna odpowiada Rutkowskiemu

2019-01-22 17:55 Redakcja ESKA INFO
Krzysztof Rutkowski
Autor: Radio ESKA Krzysztof Rutkowski

Krzysztof Rutkowski jest gotowy na przejęcie sprawy zaginionego Michała Rosiaka z Poznania. Sprawą zajmuje się jednak inna agencja, która na tę wieść natychmiast ostro odpowiedziała najbardziej znanemu polskiemu detektywowi.

Czy agencje detektywistyczne będą walczyć o prowadzenie sprawy zaginionego 19-latka? Obecnie sprawą zajmuje się firma "Weremczuk & Wspólnicy", która w mediach społecznościowych odpowiedziała Krzysztofowi Rutkowskiemu.

Detektyw Rutkowski wyraził chęć pomocy w sprawie, ale jednocześnie stwierdził, że czeka na ruch ze strony rodziny i znajomych zaginionego studenta - Jeżeli dostanę informację od rodziny lub znajomych, to oczywiście nasze biuro zajmie się tą sprawą. Jesteśmy otwarci na taką współpracę - powiedział dla ESKA INFO Poznań.

Agencja "Weremczuk & Wspólnicy" stanowczo podkreśla, że nie potrzebuje pomocy w prowadzeniu tej sprawy, a także pozwoliła sobie na mały przytyk w stronę Rutkowskiego. - Posiadamy odpowiednie uprawnienia, umiejętności i najlepszych specjalistów z zakresu poszukiwań w Polsce. Co najważniejsze... wszyscy nasi pracownicy posiadają ważną licencję detektywa - czytamy w oświadczeniu.

Krzysztof Rutkowski nie posiada ważnej licencji detektywistycznej. Została mu ona zabrana kilka lat temu m.in. za to, że bezprawnie prowadził działalność detektywistyczną. Jego agencja jest ciągle czynna, a on oficjalnie pełni w niej rolę doradczą. 

CZYTAJ TAKŻE >>> Detektyw Rutkowski o zaginięciu studenta z Poznania: "Jesteśmy otwarci na współpracę"

Co się stało z Michałem?

Michał w nocy z czwartku na piątek bawił się w nocnym klubie w okolicach Starego Rynku. Wyszedł około godz. 1:00 w nocy i do tej pory nie ma z nim kontaktu. 19-latek jest szczupłej budowy ciała i ma około 190 cm wzrostu, ma niebieskie oczy i lekki zarost. W dniu zaginięcia ubrany był w czarne spodnie, czarną koszulkę typu polo oraz czarną kurtkę.

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat zaginionego proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto pod nr tel. 61 841-23-11 lub 112.

CZYTAJ TEŻ:

>> Kalisz: Bezdomna zostawiła w szpitalu swoje czwarte dziecko!

>> Fatalne powietrze w Poznaniu! Wszystkie normy zostały przekroczone

ZOBACZ WIDEO: