Śrem: Nadmiar pasażerów w osobowym audi. W bagażniku leżały jeszcze dwie małoletnie

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Śrem: Nadmiar pasażerów w osobowym audi. "W bagażniku leżały jeszcze dwie małoletnie"

Śrem: Nadmiar pasażerów w osobowym audi. "W bagażniku leżały jeszcze dwie małoletnie"

2021-05-05 12:18

Taka sytuacja naprawdę się wydarzyła. Kilka dni temu policjanci ze śremskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki audi A3. To, co zobaczyli w środku mocno ich zdziwiło. Wszystko mogło się naprawdę źle skończyć.

Sytuacja miała miejsce w sobotę (1 maja) około godz. 23:55. Policjanci z drogówki w Śremie zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki audi A3, którym kierował 21-letni mieszkaniec gminy Brodnica.

- W trakcie kontroli mundurowi zauważyli, że w pojeździe oprócz pasażera, siedzącego obok kierowcy, na tylnej kanapie znajduje się aż sześć osób. Jak się okazało dwie 16-latki, jedna mieszkająca w gminie Śrem, a druga z Poznania i 14-latka z Poznania siedziały na kolanach trzech mężczyzn, mających 24, 19 oraz 18 lat i mieszkających w powiecie średzkim - wyjaśnia Ewa Kasińska, oficer prasowa KPP Śrem.

W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonariusze sprawdzili także bagażnik tego pojazdu. Nie kryli oni zdziwienia, gdy zobaczyli, że wewnątrz są kolejne osoby.

- Tam leżały jeszcze dwie małoletnie mieszkanki Poznania, mające 14 i 15 lat - dodaje Kasińska.

W trakcie kontroli zauważono, że pasami bezpieczeństwa zapięci byli tylko kierujący i siedzący obok niego, 19-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Gdyby doszło do wypadku to skończyłby się on tragicznie.

Mundurowi ustalili jak doszło do tego, że w pojeździe było aż 10 osób. Z ustaleń wynika, że dziewczyny z Poznania najpierw odwiedziły swoją koleżankę mieszkającą w gminie Śrem, a kiedy wszystkie zgłodniały, to postanowiły poszukać miejsca, w którym można coś dostać do jedzenia i kogoś, kto je tam zabierze.

- W efekcie kierujący samochodem, który przewoził pięć osób więcej niż jest to dozwolone, na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania, a cała sprawa znajdzie swój finał w sądzie - kończy Kasińska.

Koszmarny wypadek pod Zgierzem. Kierowca spłonął w swoim aucie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE