Święto 15 sierpnia 2020. Które sklepy będą czynne w Poznaniu?

2020-08-14 11:27 BM
Święto 15 sierpnia 2020. Które sklepy będą czynne w Poznaniu?
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Święto 15 sierpnia 2020. Które sklepy będą czynne w Poznaniu?

W sobotę (15 sierpnia) obchodzimy dwa święta. To Święto Wojska Polskiego, ale także Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Czy tego dnia sklepy w Poznaniu będą otwarte? W kalendarzu jest to dzień oznaczony na czerwono, a więc ustawowo obowiązuje zakaz handlu. Gdzie zrobimy zakupy 15 sierpnia 2020 w Poznaniu? Przeczytasz na se.pl.

W sobotę (15 sierpnia 2020) obchodzimy dwa święta: Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny oraz Dzień Wojska Polskiego. W związku z tym jest to dzień wolny od pracy. Wiele osób zadaje sobie pytanie czy zrobi tego dnia zakupy. Odpowiedź jest niejednoznaczna. W nadchodzącą sobotę zamknięte będą supermarkety i dyskonty. Czy to oznacza, że nigdzie nie zrobimy zakupów?

Które sklepy będą czynne w Poznaniu?

15 sierpnia to jeden z kilkunastu dni, które są ustawowo wolne od pracy. Zakupów nie zrobimy w centrach handlowych czy też w dużych sklepach Lidl, Biedronka, Kaufland czy Aldi, ale tego dnia otwarte będą za to stacje benzynowe, małe sklepy osiedlowe, gdzie za ladą stanie właściciel. Otwarte z pewnością będą także niektóre sklepy sieci "Żabka" czy też sklepy na dworcach kolejowych.

Sobota, 15 sierpnia: Wysokie kary za złamanie zakazu handlu

Za złamanie zakazu handlu grożą wysokie kary: inspektor może nałożyć na dane miejsce mandat w wysokości nawet 5 tysięcy złotych. Kara zazwyczaj waha się wówczas od 1 do 5 tys. zł. To jednak nie koniec, bo inspektor w szczególnych przypadkach może również zgłosić placówkę do sądu, a ten z kolei karę może zwiększyć nawet do 100 tys. złotych. 

Ogromna kolejka przed Ikeą w Katowicach. Ludzie ruszyli na zakupy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.