Syreny alarmowe w woj. wielkopolskim

i

Autor: Pixabay

Będzie głośno!

Syreny alarmowe zawyją w Wielkopolsce! Wojewoda zdradził powód

2022-11-23 9:35

W czwartek, 24 listopada, w całym województwie wielkopolskim zawyją syreny alarmowe - zapowiedział wojewoda wielkopolski, Michał Zieliński. Będzie to test systemu wykrywania i alarmowania oraz wczesnego ostrzegania.

Zgodnie z poleceniem wojewody wielkopolskiego, Michała Zielińskiego, w czwartek, 24 listopada, w całym województwie od godz. 8.00 do 18.00 zostanie przeprowadzony trening systemu wykrywania i alarmowania oraz wczesnego ostrzegania.

Jak podkreślił wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, "trening jest przeprowadzany regularnie i ma na celu sprawdzenie funkcjonowania wojewódzkiego systemu wykrywania i alarmowania oraz wczesnego ostrzegania, a także jego doskonalenie, jak również ulepszanie systemu obiegu informacji w województwie z wykorzystaniem dostępnych środków łączności, tak, aby w chwili realnego zagrożenia mieszkańcy Wielkopolski byli w odpowiednim czasie o nim poinformowani".

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował, że w treningu udział wezmą wyznaczone jednostki samorządu terytorialnego szczebla powiatowego i gminnego jako elementy ćwiczące oraz współpracujące, zgodnie z planem treningu, oraz instytucje wchodzące w skład administracji zespolonej i niezespolonej.

"Takie treningi odbywają się dwa razy do roku i są przeprowadzane już od kilku lat. Zostały zawieszone jedynie podczas okresu pandemii z uwagi na zaangażowanie ćwiczących w faktyczne zdarzenie kryzysowe" – podał Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Zajechał drogę i doprowadził do kolizji. Wszystko się nagrało
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają