Szczyt WANDALIZMU! Podczas protestu w Poznaniu SPROFANOWANO pomnik Jana Pawła II [ZDJĘCIE]

2020-10-26 8:02 bm
Szczyt WANDALIZMU! Podczas protestu w Poznaniu SPROFANOWANO pomnik Jana Pawła II
Autor: Wikipedia CC - Radomil Szczyt WANDALIZMU! Podczas protestu w Poznaniu SPROFANOWANO pomnik Jana Pawła II

Przez Polskę przetacza się fala protestów, która ma związek z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji. W Poznaniu doszło do haniebnego aktu. Ktoś sprofanował pomnik Jana Pawła II, który znajduje się w pobliżu katedry!

W niedzielę w całej Polsce doszło do kolejnej fali protestów. W Poznaniu działo się naprawdę dużo! W okolicach południa kilkadziesiąt osób zakłóciło mszę świętą w katedrze. Natomiast wieczorem tysiące mieszkańców protestowało na pl. Wolności, pod katedrą i siedzibą PiS przy ul. Młyńskiej.

W trakcie protestów doszło do zdewastowania pomnika Jana Pawła II, stojącego w pobliżu katedry. Został on wręcz sprofanowany, a zdjęcie można zobaczyć poniżej.

Zniszczenie pomnika papieża skomentowała m.in. była wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

- Wulgaryzmy, profanacja kościołów i pomników to nie jest droga do rozmowy – napisała na Twitterze.

Na poniedziałek zapowiedziano kolejne protesty. Przypomnijmy, że ma to związek z czwartkowym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Oznacza to, że obecnie aborcja jest możliwa tylko w przypadku, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.

Samochodowy Strajk Kobiet i manifestacje pod biurem Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinku