SZOK w Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Policjanci ŻĄDALI dokumentów od sędzi!

2019-10-23 20:04 KM
SZOK w Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Policjanci ŻĄDALI dokumentów od sędzi!
Autor: Małopolska Policja Zdjęcie ilustracyjne

Takie sytuacje nie zdarzają się codziennie. We wtorek (22 października) w Sądzie Okręgowym w Poznaniu pojawili się dwaj uzbrojeni policjanci i żądali dokumentów od... sędzi. Przedstawiciele KWP przepraszają, a cała sprawa z pewnością się jeszcze nie skończyła.

Cała sprawa dotyczy sędzi Beaty Woźniak, która orzeka w Wydziale Cywilnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Poznaniu. Funkcjonariuszy, którzy próbowali ją wylegitymować wezwał mężczyzna, który był stroną w sprawie.

- Zgłaszający twierdził, że przed salą sądową doszło do awantury, twierdził, że go znieważono. Zgłaszał też, że wcześniej zagubiono akta w jego sprawie. Funkcjonariusze rzeczywiście weszli na sprawę, sędzia poprosiła ich jednak, żeby zaczekali. Podczas kolejnej próby sędzia odmówiła okazania dokumentu. Chroni ją immunitet. Taka sytuacja nie powinna w ogóle mieć miejsca, dlatego będzie postępowanie wyjaśniające w tej sprawie - tłumaczy rzecznik prasowy KWP w Poznaniu, Andrzej Borowiak, cytowany przez portal rmf24.pl.

Przedstawiciel policji za całe zamieszanie przeprosił, jednocześnie podkreślając, że nie ma mowy o usunięciu ze służby młodych funkcjonariuszy.

Sąd oczekuje reakcji od Policji

- Orzekam 30 lat i takiej sytuacji nie pamiętam. Kategorycznie żądamy od policji wyjaśnień i wyciągnięcia konsekwencji - mówi portalowi poznan.wyborcza.pl rzecznik poznańskiego sądu Aleksander Brzozowski.

Przedstawiciele sądu chcą postępowania, które ma wykazać, czy działanie funkcjonariuszy nie było przewinieniem dyscyplinarnym.

Jedno jest pewne - to na pewno nie jest koniec tej sprawy. Do tematu wrócimy na portalu ESKA INFO Poznań.