TERRORYZOWALI obsługę i kradli pieniądze! Bandyci z Poznania w rękach policji [ZDJĘCIA]

2020-08-05 17:47 Maciej Brzeziński
TERRORYZOWALI obsługę i kradli pieniądze! Bandyci z Poznania w rękach policji
Autor: Wielkopolska Policja

Policjanci z Poznania zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadali z bronią na sklepy. Bandyci terroryzowali obsługę sklepów i zabierali pieniądze. Grozi im bardzo długi pobyt w więzieniu.

W kwietniu i w czerwcu 2020 roku w Poznaniu doszło do napadów, które były dla policjantów łudząco podobne. Zamaskowany mężczyzna wchodził do sklepu spożywczego i przedmiotem przypominającym broń terroryzował obsługę. Kradł pieniądze, które znajdowały się w sklepowej kasie i uciekał.

- Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, że za rozbojami w sklepach stoją dwaj mężczyźni. Wynajmowali oni auto z wypożyczalni i jechali w pobliże miejsca napadu. Jeden z mężczyzn wbiegał do sklepów z przedmiotem przypominającym broń. W tym samym czasie drugi ze sprawców czekał w umówionym miejscu. Po rabunku obaj odjeżdżali wynajętym samochodem - relacjonuje Piotr Garstka z Wielkopolskiej Policji.

W jednym ze sklepów straty wyniosły 5 tysięcy złotych, a w drugim tysiąc. Ostatecznie policjanci z Komisariatu Policji Nowe Miasto – przy wsparciu poznańskiej Grupy Realizacyjnej, zatrzymali podejrzanych.

- Przyznali się oni do rozbojów w sklepach spożywczych na terenie Poznania, a funkcjonariusze udowodnili im jeszcze rozboje w trzech innych sklepach w powiecie poznańskim. Mężczyznom grozi 12 lat więzienia. Decyzją sądu zatrzymani najbliższe 3 miesiąc spędzą w areszcie - dodaje Garstka.

Rozbój w sklepie koło Obornik Wielkopolskich

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.