Niebezpiecznie na drogach Wielkopolski

Tragiczny wypadek pod Środą Wielkopolską. Samochód roztrzaskał się o drzewa

2022-11-09 11:44

We wtorek (8 listopada) po południu pod Środą Wielkopolską doszło do tragicznego wypadku. Z nieznanych przyczyn kierująca osobówką straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi i uderzyła w przydrożne drzewa. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala, ale jej życia nie udało się uratować.

Do wypadku doszło we wtorek po południu na drodze między Czarnotkami a Borowem pod Środą Wielkopolską. Wezwana na miejsce jednostka OSP Zaniemyśl zastała samochód osobowy, który wypadł z drogi i uderzył w drzewa. Siła uderzenia musiała być bardzo duża bowiem samochód niemal owinął się wokół drzew.

- Działania strażaków skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu osoby uwiezionej w pojeździe oraz na przekazaniu jej zespołowi ratownictwa medycznego, gdzie w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala - informuje OSP. Na miejscu pracowały trzy jednostki straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz policja. Jak informuje Głos Wielkopolski, kobieta przewieziona do szpitala zmarła we wtorek wieczorem.

Jednostka OSP Zaniemyśl uczestniczyła również w działaniach ratunkowych przy drugim wypadku, który wydarzył się w ich rejonie tego wieczora. W miejscowości Czarnotki samochód uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowały 4 osoby, w tym troje dzieci. Na szczęście nie odniosły one poważnych obrażeń i zostały przewiezione do szpitala na badania kontrolne.

Taksówkarz zrobił to na oczach policjantów! Mundurowi włączyli koguty i ruszyli za nim