Ufo lądowało w pszenicy? Tajemnicze kręgi w zbożu pod Wrześnią przyciągają turystów z całej Polski

2020-07-22 10:58
Stefan Waszak, właściciel pola
Autor: Paweł Jaskółka Stefan Waszak, właściciel pola

Kręgi w zbożu pojawiły się na polu Stefana Waszaka pod Wrześnią (woj. wielkopolskie). To piktogramy, który zdaniem gospodarza nie są robotą ludzkich rąk. - Może to jakieś wojskowe eksperymenty? A może robota ufo? - retorycznie pyta rolnik, bo sam nie zna odpowiedzi na pytanie, jak i skąd 25 idealnych kręgów znalazło się na jego polu.

Kręgi jako pierwsi zauważyli… paralotniarze latający nad polem pana Stefana. Sfotografowali niecodzienne zjawisko i umieścili w sieci. - Do mnie natomiast zadzwonili moi pracownicy z pytaniem: szefie, widział szef, co mamy na polu? - opowiada Stefan Waszak. Gdy mężczyzna pojechał na pole pszenicy i zobaczył, co tak bardzo zdziwiło jego ludzi, chwycił się za głowę. 25 idealnych okręgów w idealnie symetrycznym wzorze to bardzo nietypowe zjawisko. - Nie wierzymy, że mógł to ktoś zrobić ręcznie - mówi sąsiad Stefana Waszaka. - Zboże położone jest równo, idealnie. Wszystko sprawdzałem - mówi Wojtek Kasprzyk, który jako jeden z pierwszych był na polu rolnika.

- Nie wiemy, skąd i jak to się znalazło w polu pszenicy - mówi właściciel pola, ale przekonany jest co do jednego, ręcznie nie można tego było zrobić.

Kręgi w zbożu
Autor: Paweł Jaskółka Kręgi w zbożu

Teraz na pole Stefana Waszaka zjeżdżają się amatorzy zjawisk paranormalnych z całej Polski. Ludzie chodzą po kręgach i się im przyglądają. - Przyjechaliśmy spod Kalisza, bo bardzo nas to zainteresowało - mówi Agnieszka Głogowska z Jankowa Drugiego, która z rodzicami przyjechała oglądać tajemnicze kręgi.

Kręgi w zbożu
Autor: Paweł Jaskółka Kręgi w zbożu

Kręgi zbożowe powstają na całym świecie. Wiele osób przypisuje ich powstawanie cywilizacji pozaziemskiej. W ubiegłym roku pisaliśmy o kręgach na polu Marka Szalaty pod Słupcą. Wtedy rolnik zdradził nam, że piktogramy zdarzają mu się regularnie, ale raz na jakiś czas są naprawdę imponujące.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE