Poruszające!

Uratował porzucone lwiątka z Odessy. Trafiły do poznańskiego zoo. Ta historia wyciska łzy [WIDEO]

2022-11-30 13:59

Zostały znalezione na dworcu w Odessie i o mało nie zmarły z głodu, ale miały dużo szczęścia, bo zaopiekował się nimi lekarz weterynarii ze Stanów Zjednoczonych, który do Ukrainy przyjechał pomagać zwierzętom. Dziś trzy małe lwiątka są w poznańskim Ogrodzie Zoologicznym i razem ze swoim aniołem stróżem lada dzień mają wylecieć do USA. - Znalazł się milioner, który wyczarterował swój odrzutowiec, żeby pomóc przetransportować zwierzaki do IFAW, amerykańskiej organizacji ratującej zwierzęta - mówi Super Expressowi Małgorzata Chodyła, rzeczniczka ZOO w Poznaniu.

Ta historia chwyta za serce. Trzy małe lwiątka zostały odnalezione na dworcu kolejowym w Odessie. Były zamknięte w torbie, porzucone, skazane na pewną śmierć. Ktoś je na szczęście znalazł i skontaktował się z przebywającym akurat Odessie amerykańskim wolontariuszem Andrew, lekarzem weterynarii z ukraińskimi korzeniami. - Andrew od samego początku wojny pomaga w Ukrainie zwierzętom, sam opatruje, leczy, sypiał nawet w namiocie na granicy polsko-ukraińskiej - opowiada Małgorzata Chodyła.

To szczęście, że to on się nimi zajął. Od razu postanowił, że muszą trafić do amerykańskiej fundacji zajmującej się takimi zwierzakami. - One najprawdopodobniej pochodzą z prywatnej hodowli - mówi Chodyła.

Uratowane lwiątka w poznańskim zoo. Trafią do USA

Maluchy zostały przetransportowane do Poznania. Stąd mają trafić do USA. - Stanie się to już wkrótce, bo właśnie zakończył się u nas okres kwarantanny - mówi Chodyła i zapewnia, że maluchy czują się świetnie. Miejmy nadzieję, że od tej pory zwierzaki będzie spotykać ze strony ludzi samo dobro. Wielkie brawa należą się również temu, kto je znalazł w Odessie i postanowił działać. Dzięki temu lwiątka zostały uratowane. Zdjęcia tych słodziaków i ich opiekuna znajdziecie w naszej galerii, którą zamieszczamy pod tekstem. Zachęcamy również do obejrzenia filmu!

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Uratowane lwy z Odessy
Sonda
Starasz się pomagać zwierzętom?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają