W Poznaniu zawyją syreny. Dlaczego? Jest ważny powód

2021-07-30 14:32
Syreny alarmowe
Autor: Nick Normal flickr.com W Poznaniu zawyją syreny? Dlaczego? Jest ważny powód

W niedzielę (1 sierpnia) w Poznaniu zawyją syreny. O tym fakcie poinformowało Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania. Jest naprawdę ważny powód, aby włączyć syreny właśnie w najbliższą niedzielę. Dlaczego? O szczegółach piszemy na se.pl.

W niedzielę (1 sierpnia) zawyją w Poznaniu syreny. Ma to związek z 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak poinformowało Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania, o godz. 17:00 zostaną uruchomione syreny alarmowe miasta Poznania. Będą one emitowały sygnał ciągły trwający 1 minutę. Właśnie w godzinę „W” upamiętnieni zostaną bohaterowie powstania.

W związku z 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego przygotowano w Poznaniu różnego rodzaju uroczystości. Główne wydarzenia odbędą się o godzinie 17:00 pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej w Poznaniu. Po zakończeniu uroczystości przy pomniku złożone zostaną kwiaty pod tablicą Armii Krajowej w krużgankach kościoła oo. Dominikanów (al. Niepodległości 20). O godzinie 19:00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Fredry 11 odprawiona zostanie msza święta.

Alarm pożarowy w centrum Warszawy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE