Wady i zalety pracy na magazynie

2019-10-22 9:00 Artykuł sponsorowany
Wady i zalety pracy na magazynie
Autor: mat. prasowe

Praca na magazynie należy do typowych prac fizycznych. Bywa ciężka, czasem i brudna, a perspektywy rozwojowe są w niej niewielkie. Niemniej, jak każda praca, posiada swoje wady i zalety, o których powinien wspomnieć każdy pracodawca przed zatrudnieniem wybranej osoby na stanowisko magazyniera.

Zalety pracy na magazynie

Największą zaletą pracy na magazynie jest fakt, iż nie wykonujemy tam żadnych skomplikowanych działań. Co za tym idzie, odpowiedzialność jest niewielka i po wywiązania się z obowiązków możemy udać się do domu z myślą, iż tego dnia nasza praca się skończyła. W ten sposób bardzo szybko i łatwo można osiągnąć pewien pułap stabilizacyjny. Ponadto, wiele młodych i niewielkich firm posiada niezbyt duże magazyny, na których praca przebiega całkiem sprawnie i niemal w rodzinnej atmosferze. Wówczas bardzo łatwo możemy liczyć na awans i benefity związane z wykonywanymi obowiązkami. Magazyny przechowujące konkretne artykuły mogą pochwalić się również faktem, iż pracownikom bardzo często przysługuje deputat. Jeśli magazyn przeznaczony jest do przechowywania kawy, osoby tam zatrudnione mogą otrzymać co miesiąc wybraną kawę za darmo. Podobne praktyki spotykane są w firmach kosmetycznych bądź spożywczych. Szczególnie przyjemna praca odbywa się na magazynach o niewielkim metrażu, zajmujących się przechowywaniem dóbr luksusowych i unikatowych, np. biżuterii. Wówczas środowisko pracy nie jest tak szkodliwe, jak w przypadku obiektów przemysłowych.

Wady pracy na magazynie

Największą wadą pracy na magazynie jest fakt, iż większość obowiązków związanych jest z ciężka pracą fizyczną. Daje się to we znaki na obiektach przemysłowych, gdzie towarem przechowywanym są np. artykuły budowlane, części samochodowe bądź meble. Nawet jeśli większość prac wykonywanych jest przez maszyny i wózki, najczęściej najgorsza i najbardziej ciężka praca zostaje dla ludzi. Co więcej, większość magazynów to budynki przemysłowe, które przystosowane są do przechowywania towarów, a nie do wykonywania działań służbowych. Dlatego warunki pracy są tam bardzo szkodliwe, np. brakuje sprawnego systemu wentylacji bądź światła słonecznego. Dotkliwe dla magazynierów są również silne wahania temperatur na zewnątrz, gdyż obiekty magazynowe nie są w naszym kraju jeszcze w pełni przystosowane do funkcjonowania całorocznego. Ponadto, zarobki w pracy magazynowej są z reguły bardzo niskie, a możliwości awansu niewielkie.

Artykuł sponsorowany