Zmiany na autostradowej obwodnicy Poznania

i

Autor: Google Street View

Ograniczenia dla ciężarówek

Ważne zmiany na autostradowej obwodnicy Poznania. Koniec z jazdą lewym pasem! Kogo dotyczy zakaz?

2022-09-19 11:40

Od 20 września zaczną obowiązywać zmiany dotyczące poruszania się pojazdów ciężarowych autostradową obwodnicą Poznania. Spółka Autostrada Wielkopolska zdecydowała się na wprowadzenie zakazu jazdy skrajnie lewym pasem dla ciężarówek. Między którymi węzłami będą obowiązywać nowe przepisy? Szczegóły w artykule.

- Spółka Autostrada Wielkopolska, po uzgodnieniach z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, wprowadza od 20 września br. zmiany w stałej organizacji ruchu na autostradowej obwodnicy Poznania, tj. między węzłami Poznań Zachód i Poznań Krzesiny. Zmiana polega na wprowadzeniu zakazu ruchu dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony na skrajnych lewych pasach autostrady w obu kierunkach – poinformowała rzeczniczka spółki Autostrada Wielkopolska Anna Ciamciak.

Dodała, że wprowadzane zmiany podyktowane są "dbałością o bezpieczeństwo kierowców i zachowanie płynności ruchu".

Informacja o zakazie będzie przekazywana użytkownikom drogi za pomocą tzw. znaków kontroli pasa umieszczonych na bramownicach nad jezdniami autostrady.

- Ruch na autostradowej obwodnicy Poznania podlega ciągłemu monitoringowi. Uwagi przekazywane przez użytkowników tego odcinka, a także wyniki analiz natężenia ruchu aut ciężarowych skłoniły Spółkę do opracowania i wystąpienia z wnioskiem o wprowadzenie zakazu ruchu dla pojazdów o mc>3,5 tony na skrajnie lewych pasach autostradowej obwodnicy Poznania. Po zatwierdzeniu projektu przez GDDKiA, zakaz zostanie wprowadzony we wtorek, 20 września. Będzie obowiązywał między węzłami Poznań Zachód oraz Poznań Krzesiny – podkreśliła Ciamciak.

- Należy dodać, że na odcinku pomiędzy węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód, gdzie dostępne są obecnie dwa pasy ruchu w każdym kierunku, a także w obrębie węzłów autostradowych zlokalizowanych poza obwodnicą Poznania obowiązuje zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe – wskazała.

Na autostradowej obwodnicy Poznania dopuszczalna maksymalna prędkość dla samochodów osobowych wynosi 120 km/h, zaś dla pojazdów ciężarowych 80 km/h.

Protest rowerzystów na Moście Poniatowskiego. "Tu jest jak w cyrku"

Jak widzą Poznań artyści? Posłuchaj podcastu "Muzyka za przewodnika"

Listen to "Ezoteryczny Poznań/ Muzyka za Przewodnika" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE