Weszła do sklepu z NOŻEM i ukradła pieniądze! Zatrzymano ją w hotelu w Wolsztynie

2020-08-07 12:06 Maciej Brzeziński
Weszła do sklepu z NOŻEM i ukradła pieniądze! Zatrzymano ją w hotelu w Wolsztynie
Autor: KPP Wolsztyn Weszła do sklepu z NOŻEM i ukradła pieniądze! Zatrzymano ją w hotelu w Wolsztynie

Rozbój w jednym ze sklepów na terenie Wolsztyna. Kobieta weszła do lokalu z nożem w ręku, sterroryzowała kasjerkę i ukradła pieniądze. Zatrzymano ją kilka godzin później w jednym z miejscowych hoteli. Grozi jej długi pobyt w więzieniu.

Do napadu doszło w środę (5 sierpnia) około godz. 20:30 w sklepie przy ul. 5 stycznia w Wolsztynie. Nieznana wówcza kobieta zaczęła grozić ekspedientce i ukradła z kasy pieniądze w kwocie 1700 złotych.

- Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Kryminalnego, którzy zabezpieczyli nagranie monitoringu wewnątrz sklepu. Patrolujący miasto mundurowi rozpoczęli poszukiwania kobiety penetrując centrum miasta i przyległe ulice. Równocześnie nagranie z monitoringu opublikowane zostało w Internecie z prośbą o pomoc w ujęciu sprawczyni rozboju - relacjonują policjanci z KPP Wolsztyn.

To właśnie głównie dzięki pomocy internautów udało się ustalić, że kobieta oraz towarzyszący jej mężczyzna i troje dzieci przebywają w jednym z hoteli na terenie Wolsztyna.

- Policjanci pojechali pod wskazany adres i zatrzymali podejrzewaną o rozbój kobietę oraz jej konkubenta - mieszkańców województwa śląskiego. Oboje znajdowali się pod wpływem alkoholu. Zabezpieczono też nóż, którego użyciem kobieta miała grozić ekspedientce. Dzieci w celach opiekuńczych umieszczono w wolsztyńskim szpitalu - dodają mundurowi.

Funkcjonariuszom udało się odzyskać niemal całą gotówkę. Po wytrzeźwieniu kobieta i jej konkubent zostali przesłuchani, a w sprawie wszczęte zostało śledztwo prowadzone pod nadzorem prokuratora. Kobiecie grozi nawet 12 lat więzienia!

Rozbój w sklepie koło Obornik Wielkopolskich

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.