Wielki komin runął na 71-latka! Straszna tragedia pod Kościanem

2022-01-17 13:07
Sześciometrowy komin runął na 71-latka! Groźne wydarzenie pod Kościanem
Autor: Karol Szadkowski (AMZ Kutno) [CC BY-SA 4.0]/ pixabay.com Sześciometrowy komin runął na 71-latka! Groźne wydarzenie pod Kościanem

Kilka dni temu w Poladowie w gminie Śmigiel doszło do makabrycznego wypadku. Sześciometrowy komin runął na 71-latka, który trafił do szpitala. Z lecznicy dotarły tragiczne wieści.

Do zdarzenia doszło we wtorek (4 stycznia) około godz. 14:00 na prywatnej posesji w miejscowości Poladowo (pow. kościański). Strażacy zostali poinformowani, że na starszego mężczyznę runął komin. - Na miejsce zostały zadysponowane trzy zastępy ratowniczo-gaśnicze z jednostki w Kościanie oraz jeden zastęp OSP ze Śmigla. Po przyjeździe na miejsce, po przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że metalowy komin, o długości ok. 6 metrów, który znajdował się przy pieczarkarni na prywatnej posesji, przewrócił się i uderzył w stojącego obok niego 71-latka - powiedział oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Kościanie mł. asp. Dawid Kryś. Mężczyzna w chwili przybycia służb był "kontaktowy i przytomny". - Leżał na ziemi, nie był przygnieciony przez ten komin. Strażacy udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy - przekazał PAP. Na miejsce przyjechało pogotowie, które zabrało rannego 71-latka na szczegółowe badania.

Czytaj też: Pożar turbiny wiatrowej. Groźne sceny pod Kaliszem!

W niedzielę (16 stycznia) Radio Poznań przekazało smutne informacje. Paulina Piechowiak z KPP w Kościanie poinformowała, że 71-latek nie żyje. Być może w sprawie wypadku zostanie powołany biegły, który będzie wyjaśniać okoliczności zdarzenia.

Tragedia przy ul. Kwartowej – Agata P. poszła odwiedzić rodziców, spadła z 8. piętra. Zmarła na miejscu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE