Wielki mecz futsalu w Poznaniu. Holenderki za mocne dla Polek [ZDJĘCIA]

2019-11-04 8:08

Reprezentacja Polski w futsalu kobiet gościła w Poznaniu. Gospodynie zmierzyły się w meczu towarzyskim z Holenderkami. Emocji w spotkaniu nie brakowało, ale lepsza okazała się drużyna gości.

Starcie pomiędzy Polkami, a Holenderkami odbyło się w niedzielny wieczór w Hali UAM przy ul. Zagajnikowej. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i obie drużyny skupiły się przede wszystkim na szczelnej defensywie. W 11. minucie doskonałym kontratakiem popisały się Holenderki, które wyszły na prowadzenie za sprawą Amber Bandringi.

Po zmianie stron Polki nie miały nic do stracenia i rzuciły się do ataku. Często brakowało jednak koncentracji, co ponownie wykorzystała drużyna gości. W 23. minucie piłkę wślizgiem skierowała do bramki Jennifer Oliveira. Zawodniczki Wojciecha Weissa ciągle próbowały sforsować obronę Holenderek i ambitnie walczyły do końca. Sił oraz animuszu wystarczyło do jednego trafienia. Na 31 sekund przed końcową syreną honorowego gola zdobyła Alicja Zając.

Polki mają okazję do rewanżu już w poniedziałek. W Gnieźnie o godz. 18:00 zaplanowano drugie spotkanie pomiędzy Polską, a Holandią.

Polska – Holandia 1:2 (0:1)

40' Alicja Zając - 11' Amber Bandringa, 24' Jennifer Oliveira

Polska: Dewicka – Moskała, Maziarz (C), Bartosiewicz, Bolko – Kołomańska, Chóraś, Ejzel, Knysak, Pietrzyk, Falborska, Zając, Dąbek, Lichtenstein. Trener Wojciech Weiss.

Holandia: Troost – Schepers, Veltrop, Brueren, Bandringa – de Groen, van Toledo (C), Prijs, Oliveira, Moudou, Verschoor, Reitsma, Brand, Hopman. Trener Nina George.