Wielkie gwiazdy w Poznaniu. To ważny sprawdzan przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio

2021-06-24 9:09
Wielkie gwiazdy w Poznaniu. To ważny sprawdzan przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio
Autor: BM Wielkie gwiazdy w Poznaniu. To ważny sprawdzan przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio

Przez najbliższe trzy dni odbywać się będą w Poznaniu 97. PZLA Mistrzostwa Polski. Na golęcińskim stadionie pojawią się największe gwiazdy polskiej lekkoatletyki, takie jak Paweł Fajdek, Justyna Święty-Ersetic, Ewa Swoboda czy też Piotr Lisek. To najważniejszy sprawdzian przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio.

Tak duża impreza sportowa wraca do stolicy Wielkopolski po wielu latach. Ostatni raz Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce odbyły się w Poznaniu w 2007 roku. Od czwartku (24 czerwca) przez trzy dni najlepsi polscy lekkoatleci będą rywalizować o medale. Niezwykle interesująco zapowiada się m.in. rywalizacja w rzucie młotem mężczyzn między Paweł Fajdkiem, a Wojciechem Nowickim. Poznańscy kibice z pewnością będą ściskać kciuki za miejscowych zawodników, czyli Patrycję Wyciszkiewicz- Zawadzką w biegu na 400 metrów czy też Joannę Fiodorów w rzucie młotem.

Rywalizacja rozpoczyna się w czwartek o godzinie 15:00. Już pierwszego dnia medale zostaną rozdane m.in. w rzucie oszczepem czy w biegach na 100 metrów. Tak więc na golęcińskim stadionie zobaczymy Marię Andrejczyk, która kilka tygodni temu osiągnęła rekord życiowy i rzuciła oszczepem 71,40 m.

Niezwykle interesująco zapowiada się także rywalizacja na 100 metrów wśród pań. Ewę Swobodę z pewnością będą chciały zdetronizować młodsze koleżanki, czyli Klaudia Adamek reprezentująca Gwardię Piła i Pia Skrzyszowska.

Ponad 30 sportowców, którzy zawitają do Poznania, ma już zapewnioną kwalifikację olimpijską. Są jednak tacy, dla których zawody w Poznaniu będą jedną z ostatnich szans, aby zapewnić sobie udział w imprezie czterolecia.

We wtorek przez Poznań przeszła potężna nawałnica, która nie oszczędziła także stadionu lekkoatletycznego. Organizatorzy pracowali przez wiele godzin, aby doprowadzić obiekt do użytku. Jak zdradził wiceprezydent Poznania, Jędrzej Solarski, na szczęście infrastruktura mocno nie ucierpiała. Problemem była zalegająca woda, którą udało się sprawnie wypompować.

97. PZLA Mistrzostwa Polski Poznań 2021 [PROGRAM, BILETY]

Dokładny program 97. PZLA Mistrzostw Polski znajduje się na stronie wydarzenia. Bilety na zawody można nabywać za pośrednictwem internetu. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne większość z nich została już wyprzedana.

Aniołki Matusińskiego tańczą przed MŚ sztafet w Chorzowie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE