Wielkopolska: To będzie piekielnie gorący weekend! Lepiej unikać słońca! [PROGNOZA]

2019-06-28 12:30 MBR
Powracają afrykańskie upały
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe

Jest bardzo ciepło, a będzie jeszcze goręcej! Wszystkie prognozy mówią, że w najbliższych dniach kolejna fala upałów przejdzie przez nasz region. Już w niedzielę w Wielkopolsce i Poznaniu słupki rtęci miejscami dobić mogą nawet do 36 stopni Celsjusza.

W czwartek i w piątek nastąpiło ochłodzenie w całej Polsce. Na termometrach w Poznaniumamy maksymalnie 23 stopnie Celsjusza. Okazuje się, że to tylko chwilowo niższe temperatury.

W weekend powrócą afrykańskie upały. W sobotę będziemy mieć, co prawda zaledwie 28 stopni, ale w niedzielę upał ponownie może okazać się nie do zniesienia. Synoptycy zapowiadają, że w niedzielę słupki rtęci mogą dobić do 36 stopni!

W następnym tygodniu temperatura zacznie stopniowo spadać. Będzie ciepło, ale nie upalnie. To z pewnością ułatwi nam codzienne funkcjonowanie.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE