WILKI sieją postrach! Nie puszczajcie w lasach psów luzem. To może się źle skończyć

2021-01-23 12:46 eib
WILKI sieją postrach! Nie puszczajcie w lasach psów luzem. To może się źle skończyć
Autor: Pixabay WILKI sieją postrach! Nie puszczajcie w lasach psów luzem. To może się źle skończyć

W ostatnim czasie między innymi władze Chodzieży, a także Pniew w Wielkopolsce ostrzegały mieszkańców w związku z potwierdzonymi tam przypadkami bytowania wilków. W związku z tymi doniesieniami głos zabrali leśnicy, którzy uspokajają i wyjaśniają, że wilki,jak inne dzikie zwierzęta, są w lasach, ale nie zależy im na tym, żeby spotkać człowieka.

Ofiaromat w kościele. Teraz na tacę dasz nawet wtedy gdy nie masz gotówki

Kościół katolicki wielkimi krokami wchodzi w XXI wiek. W kolejnych parafiach pojawiają się ofiaromaty. To dzięki nim wierni, którzy nie mają przy sobie gotówki mogą przekazać darowiznę na rzecz Kościoła za pomocą swojej karty bankomatowej.

Czym jest ofiaromat i jak działa?

Ofiaromat to urządzenie, które umożliwia wskazanie lub samodzielne wpisanie kwoty ofiary i przekazanie tych środków poprzez tzw. transakcję zbliżeniową. Potwierdzenie takiej operacji jest opcjonalne i jest przesyłane SMS-em na numer darczyńcy. Maszyna ma formę stojącej elektronicznej skarbony i bywa nazywany też elektroniczną tacą, e-tacą lub daromatem.

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o tym, że w kościołach na terenie Polski pojawiają się ofiaromaty. Do parafii, które mogą pochwalić się takim rozwiązaniem dołączył właśnie kościół Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej. Tutaj wierni mogą składać ofiary za pośrednictwem wpłatomatu obsługującego karty bankomatowe.

To rozwiązanie, w dobie pandemii koronawiruisa, chwali sobie wielu wiernych, którzy korzystają z takiej możliwości. Dzięki temu ograniczają kontakt i zachowują ostrożność przed zakażeniem się koronawirusem.

Zobacz koniecznie: Czegoś takiego jeszcze NIE BYŁO. W kościele w Krakowie ofiarę na tacę zapłacisz KARTĄ!