Wjechał ciężarówką pod szynobus

i

Autor: Wielkopolska Policja Wjechał ciężarówką pod szynobus. Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym w Bolechowie k. Poznania.

Wjechał ciężarówką prosto pod pociąg! Kulisy KATASTROFY pod Poznaniem

2020-05-02 7:40

Ten wypadek wyglądał dramatycznie. W Bolechowie k. Poznania ciężarówka na przejeździe kolejowym wjechała pod rozpędzony w szynobus, omijając stojące auta! Kilka osób zostało rannych, w tym kierowca ciężarówki. Mężczyzna przebywa w szpitalu, ale usłyszał już prokuratorskie zarzuty!

Do dramatycznych scen na przejeździe kolejowym w Bolechowie doszło w środę (29 kwietnia). Około godz. 17:30 ciężarówka zderzyła się z pociągiem relacji Wolsztyn - Wągrowiec. Rannych zostało 17 osób, a jedna z nich ciężko.

- Zignorował opuszczone szlabany i czerwone światło. Będziemy zabiegać o areszt dla kierowcy - przekazał tuż po wypadku mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik Wielkopolskiej Policji.

Kierowca ciężarówki trafił także do szpitala, ale to nie uchroniło go przed postawieniem zarzutów. Prokurator Łukasz Wawrzyniak przekazał w rozmowie z Radiem Poznań, że mężczyzna usłyszał zarzut naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym.

- Ten pan umyślnie naruszył zasady wjeżdżając ciężarówką na strzeżony przejazd kolejowy pomimo opuszczonych rogatek i włączonej sygnalizacji. Spowodował tym katastrofę w ruchu lądowym narażającą życie lub zdrowie wielu osób oraz zagrażającą mieniu w wielkich rozmiarach - powiedział prok. Wawrzyniak w rozmowie z Radiem Poznań.

Roman S. nie przyznał się do winy i nie złożył żadnych wyjaśnień. Obecnie przebywa w szpitalu, gdzie pilnują go policjanci. Musi zapłacić 10 tys. zł poręczenia majątkowego, a za spowodowanie wypadku grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Pościg za łosiem.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany