Wolsztyn: Doprowadził do wypadku i UCIEKŁ. W polu zostawił pasażera!

2020-12-03 8:56 bm
Wolsztyn: Doprowadził do wypadku i UCIEKŁ. W polu zostawił pasażera!
Autor: KPP Wolsztyn Wolsztyn: Doprowadził do wypadku i UCIEKŁ. W polu zostawił pasażera!

Niebezpieczne zdarzenie w Adamowie (pow. wolsztyński). Kierowca fiata doblo najechał na stojący na chodniku peugeot 307, w którym były cztery osoby. Następnie uciekł, a w polu zostawił towarzysza.

Do dziwnych zdarzeń w Adamowie (pow. wolsztyński) doszło w poniedziałek (30 listopada) około godz. 20:00.

- Kierujący fiatem doblo mężczyzna najechał na stojącego na chodniku peugeota 307. Wewnątrz zaparkowanego auta znajdowała się czteroosobowa rodzina z Nowych Tłok. Szczęśliwie żadna z osób nie doznała obrażeń zagrażających życiu - relacjonują policjanci z KPP Wolsztyn.

Kierowca fiata uciekł z miejsca zdarzenia w kierunku pobliskich pól. Tam zostawił pojazd oraz pasażera! Mundurowi wylegitymowali mężczyznę ustalając, że to 31-letni mieszkaniec Adamowa.

- Mężczyzna znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Po przewiezieniu go do KPP w Wolsztynie i zbadaniu alkotestem okazało się, że w jego organizmie znajduje się 4,28 promila alkoholu - dodają policjanci.

W tym samym czasie policjanci przeszukiwali pola w poszukiwaniu uciekiniera. Ze względu na mrok nie przyniosły one rezultatu.

- Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili też oględziny uszkodzonych pojazdów. W sprawie wszczęte zostało postepowanie w toku którego ustalane będą wszelkie okoliczności zdarzenia - opisują policjanci.

Zabił rowerzystę na Bielanach i uciekł. Szuka go policja