Wolsztyn: Kompletnie pijany opiekował się malutkimi dziećmi! Sąsiedzi wezwali policję

i

Autor: pixabay.com

To się nie mieści w głowie!

Wolsztyn: Pijany ojciec zabrał kilkumiesięczne bliźniaki na spacer. Policjanci zamarli, gdy zajrzeli do wózka!

2023-08-02 17:57

Pijany ojciec opiekował się dwojgiem kilkumiesięcznych dzieci. Do zdarzenia doszło w Wolsztynie. Policji podjęła interwencję po zgłoszeniach mieszkańców. - Mężczyzna miał niemal 2,5 promila alkoholu - ujawniają mundurowi.

Jak poinformował w środę, 2 sierpnia oficer prasowy KPP w Wolsztynie asp. sztab. Wojciech Adamczyk, we wtorek (1 sierpnia) w godzinach wieczornych dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny idącego chodnikiem przy ul. Słowackiego w Wolsztynie, który pcha wózek z dwojgiem małych dzieci.

- Ze względu na okoliczności wskazane w zgłoszeniu na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci Wydziału Prewencji, którzy tego dnia pełnili służbę patrolową na terenie miasta. W międzyczasie do dyżurnego docierały kolejne informacje dotyczące tej sytuacji, dzięki czemu znana była bieżąca lokalizacja przemieszczającego się mężczyzny. Mundurowi docierając na miejsce kierowali się wskazaniami osób, które widząc radiowóz pokazywały kierunek, w którym szedł. Po kilku minutach, na ul. Kusocińskiego policjantom udało się go zlokalizować. Już pierwszy kontakt z mężczyzną potwierdził przypuszczenia zgłaszających – podkreślił Adamczyk.

Dodał, że zatrzymany przez policjantów mężczyzna – ojciec dzieci – to 36-letni mieszkaniec Wolsztyna. W trakcie zatrzymania był pod wyraźnym wpływem alkoholu.

- Dzieci – jak później ustalono – 9-miesięczne bliźnięta, chłopiec i dziewczynka, znajdujące się w wózku płakały, a jedno z nich leżało na brzuszku z głową poza wózkiem. Mężczyzna został ujęty niedaleko budynku, w którym mieszkał. W tym czasie w mieszkaniu przebywał tylko starszy brat bliźniąt. Matka dzieci była poza domem, a miejsce jej pobytu nie było znane rodzinie – podał.

Adamczyk zaznaczył, że dzieci zostały przekazane pod opiekę rodziny zastępczej, a zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

- Badanie alkotestem, jakiemu został poddany mężczyzna, wykazało 1,17 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu – czyli 2,45 promila w organizmie – podkreślił policjant. Dodał, że rodzina zastępcza, do której trafiły maluchy zaopiekowała się nimi i zapewniła im bezpieczeństwo. Natomiast nieodpowiedzialnemu ojcu grozi kara grzywny.

Sonda
Jaka kara powinna spotkać pijanych rodziców?
Pijany ukradł porsche i celowo potrącił rowerzystę