Wronki. Potrącił 14-latkę i uciekł! Pomógł tylko odstawić rower

i

Autor: jcx516 /Pixabay,.com Wronki. Potrącił 14-latkę i uciekł! Pomógł tylko odstawić rower

Kierowca z zarzutami

Wronki. Potrącił 14-latkę i uciekł! Pomógł tylko odstawić rower

2022-09-22 20:00

Mieszkaniec gminy Wronki usłyszał w czwartek (22.09.2022) zarzuty za spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca wypadku. Jak przekazuje policja, mężczyzna miał potrącić autem nastolatkę jadącą rowerem po chodniku. Kierowca pomógł odstawić 14-latce rower, a po chwili odjechał!

Do bulwersującego zdarzenia doszło w środę (21.09.2022) wieczorem na ul. Nowowiejskiej we Wronkach. Kierowca, ktory potrącił nastolatkę pomógł jej odstawić rower i... uciekł.

- Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki Fiat Bravo podczas włączania się do ruchu potrącił nastolatkę, która jechała rowerem po chodniku. Kierowca zatrzymał się, pomógł odstawić 14-latce rower jednak po chwili odjechał. Po przewiezieniu rowerzystki do szpitala przez Pogotowie Ratunkowe okazało się, że nastolatka doznała obrażeń, które zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy – podkreśliła oficer prasowa KPP w Szamotułach asp. Sandra Chuda.

Zobacz też: Ania zmarła przez błąd pielęgniarki. "Muszę tłumaczyć Szymonowi i Faustynie, dlaczego mama nie żyje". Rodzina walczy o odszkodowanie

Na miejscu policjanci wykonali dokumentację niezbędną dla dalszego postępowania. Ustalili też właściciela pojazdu i pojechali do jego miejsca zamieszkania, jednak nikogo nie zastali.

- Przed budynkiem znajdował się jednak samochód, który brał udział w wypadku. Policjanci wykonali więc jego oględziny i zabezpieczyli pojazd do celów procesowych. Dzisiaj ustalony podejrzany o spowodowanie wypadku przyszedł do Komisariatu Policji we Wronkach i został przesłuchany. Usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego oraz ucieczki. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy – wskazała asp. Sandra Chuda.

Postępowanie w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji we Wronkach. Policjantka zaznaczyła, że w przypadku ucieczki z miejsca wypadku, sprawca musi liczyć się z zaostrzonym wymiarem kary.

- Dodatkowo, z uwagi na fakt, iż 14-latka popełniła wykroczenie jadąc rowerem po chodniku, policjanci będą też prowadzili czynności w związku z podejrzeniem popełnienia przez nieletnią czynu karalnego – dodała policjantka.

Sprawdź również: 54-latek nie żyje, jego żona i córka w szpitalu! Makabryczny wypadek w Ostrzeszowie

Wstrząsające wideo po śmierci Krystiana z Radymna, który zmarł w trakcie policyjnej interwencji
Sonda
Brałeś kiedyś udział w wypadku drogowym?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE