Września: Pobili i okradli 42-latka! To nie był ich pierwszy raz [ZDJĘCIA]

2020-01-13 8:25 BM

Rozbój i pobicie na terenie Wrześni. Haniebnego czynu dopuściło się dwóch mężczyzn, którzy mają za sobą przeszłość kryminalną. Grozi im kilka lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 31 grudnia 2019 roku około godz. 18:00. Miało ono miejsce przy ul. Wiśniowej we Wrześni.

- Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że dwóch mężczyzn najpierw go pobiło a potem zabrali mu telefon i pieniądze. Wartość poniesionych strat materialnych wyniosła łącznie 370 złotych natomiast fizycznie 42-letni mieszkaniec Wrześni odniósł obrażenia w postaci otarć skóry oraz stłuczenia twarzy i żeber - przekazali mundurowi.

Policjanci szybko dotarli do sprawców, którymi okazali się mieszkańcy Wrześni w wieku 55 oraz 42 lat. Zostali oni zatrzymani i przesłuchani. - Podczas gromadzenia materiałów do tej sprawy okazało się, że zatrzymani napastnicy również dokonali pobicia 52-latka, który był w towarzystwie okradzionego mężczyzny. Jednak w pobiciu uczestniczyła jeszcze 47-letnia mieszkanka Wrześni. Wynikiem pobicia były obrażenia w postaci powierzchniowych urazów głowy oraz stłuczenie twarzy i nosa - dodają funkcjonariusze.

Po zebraniu wszystkich dowodów Prokurator Rejonowy we Wrześni wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. - Biorąc pod uwagę dodatkowe wątki czyli, że 42-latek działał w recydywie oraz 55-latek był już wcześniej karany oraz groźbą chciał wpłynąć na zeznania pobitego mężczyzny, sędzia przychylił się do prokuratorskiego wniosku. Natomiast wobec 47-latki zastosowano policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się - kończą policjanci.