Wychowywała dziecko wśród psich odchodów! Czy 18-latka z Piły odzyska synka?

2021-01-26 8:45
Piła: Dziecko 18-latki żyło wśród PSICH ODCHODÓW i starych pieluch
Autor: KPP Piła

18-letnia matka wychowywała swoje 10-miesięczne dziecko w skandalicznych warunkach. Zdjęcia z jej mieszkania obiegły całą Polskę. Kobieta usłyszała zarzut narażenia swojego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, a także opieki nad nim pod wpływem środków psychotropowych. Czy 18-latka odzyska swoje dziecko?

W czwartek (14 stycznia) pracownicy MOPS-u z Piły wraz z dzielnicową interweniowali w mieszkaniu 18-latki i jej niespełna rocznego dziecka. Maluch przeżywał tam prawdziwe piekło, które zgotowała mu własna matka.

- Na podłodze leżały m.in. resztki jedzenia, stare pieluchy, a także odchody psów. W lodówce brakowało jedzenia dla ludzi, a dziecko było karmione parówkami przynoszonymi od sąsiada - informował mł. asp. Jędrzej Panglisz, oficer prasowy KPP w Pile.

Kobieta przyznała, że podczas nieobecności syna w domu zażyła amfetaminę. Następnego dnia odebrała dziecko od rodziny. Podczas interwencji w mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty, na których widoczne były ślady białego proszku. Młoda kobieta została zatrzymana, a małoletni chłopczyk trafił pod opiekę pogotowia rodzinnego.

Portal asta24.pl informuje, że 18-latka od końcówki ciąży korzystała z pomocy lokalnego MOPS-u. Była wielokrotnie odwiedzana przez pracownika socjalnego, a w domu nie dochodziło do przemocy. Wanda Kolińska, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile stwierdziła, że rola matki przerosła kobietę.

- Jestem przekonana, że po kryzysie można podjąć dalszą pracę i że kryzys jest początkiem motywacji, żeby dokonać takich zmian w funkcjonowaniu, które pozwolą na odzyskanie dziecka, na sprawowanie nad nim opieki i wychowywania go w sposób taki w jaki wszyscy chcielibyśmy być wychowywani - powiedziała w rozmowie z TV Asta.

W najbliższym czasie sąd zdecyduje czy odebrać prawa rodzicielskie matce. Kobieta już wcześniej usłyszała zarzut narażenia swojego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, a także opieki nad nim pod wpływem środków psychotropowych.

Brutalnie odbierał dziecko matce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE