Wykładowca szkoły policyjnej z zarzutami. Skakał po brzuchach funkcjonariuszy?!

i

Autor: policja.pl - zdjęcie ilustracyjne Wykładowca szkoły policyjnej z zarzutami. Skakał po brzuchach funkcjonariuszy?!

Skandal w Pile!

Wykładowca szkoły policyjnej z zarzutami. Skakał po brzuchach młodych funkcjonariuszy?!

2022-09-06 18:53

Zaskakujące doniesienia z Piły. Zarzuty dot. spowodowania obrażeń ciała oraz narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przedstawiono ostatnio wykładowcy tamtejszej szkoły policji. Jak przekazuje PAP, podejrzany Adam Z. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.

Wykładowca szkoły policyjnej z zarzutami. Skakał po brzuchach funkcjonariuszy?!

O sprawie napisała we wtorek, 6 września "Gazeta Wyborcza". Adam Z., wykładowca z zakładu prewencji i technik interwencyjnych – jak podała - miał w trakcie zajęć z policjantami "chodzić im po brzuchach". Według ustaleń gazety, wykładowca miał w ten sposób spowodować kontuzje u dwóch słuchaczy: u jednego z nich doszło do złamania, u drugiego – stłuczenia żeber; w związku z czym wykładowcy przedstawiono już zarzuty.

Czytaj: Tragiczne potrącenie dziennikarki Anny Karbowniczak. Pasażer busa trafi za kratki

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Policjanci z Bydgoszczy wystawili aż siedem mandatów na jednym skrzyżowaniu

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak potwierdził w rozmowie z PAP, że przedstawione mężczyźnie zarzuty dotyczą czynów z art. 157 par. 2 kk (uszkodzenie ciała), oraz art. 160 par. 1 kk (narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu). Zarzuty dotyczą zdarzeń z 20 sierpnia 2019 roku i 4 grudnia 2020 roku i – jak wskazał prokurator – mają związek z prowadzonymi zajęciami z zakresu taktyki i techniki interwencji. Prokurator podkreślił, że podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów; odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania.

Podejrzanemu za zarzucane mu czyny grozi kara do trzech lat więzienia.

Testy psychologiczne do policji Multiselect

Pytanie 1 z 20
Czy bardzo przejmujesz się tym, co ludzie myślą?
Nasi Partnerzy polecają