Zamiast wina mszalnego poili się wódką. Libacja alkoholowa w kościele zszokowała wiernych i kapłanów

i

Autor: shutterstock(2)

PRZERWALI MODLITWĘ

Zamiast wina mszalnego poili się wódką. Libacja alkoholowa w kościele zszokowała wiernych i kapłanów

2023-03-10 18:32

Modlitwa przerwana krzykami i wulgaryzmami! Do kościoła wtargnęło dwóch mężczyzn. Byli kompletnie pijani! Na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji, którzy wylegitymowali nagrzanych mężczyzn i wlepili im mandaty karne za używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym, spożywanie alkoholu oraz zakłócanie spokoju.

Wronki. Msza święta przerwana przez nagrzanych mężczyzn. Byli kompletnie pijani

3 marca wieczorem, do Klasztoru Franciszkanów we Wronkach przy ul. Adama Mickiewicza 1 wtargnęło dwóch mężczyzn. 40-latek i 29-latek byli kompletnie pijani. Przerwali kapłanowi głoszenie Słowa Bożego. Wierni byli w szoku. Natychmiast zareagowano i powiadomiono o sytuacji tamtejszą policję.

Policjanci interweniujący na miejscu ustalili, iż podejrzewanymi o wykroczenie byli dwaj mieszkańcy Wronek w wieku 40 oraz 29 lat. Po dotarciu do zgłaszającej i ustaleniu szczegółów zajścia dzielnicowi ukarali mężczyzn mandatami karnymi – przekazała w rozmowie z portalem „Moje Wronki” asp. Sandra Chuda z szamotulskiej policji.

Zatrzymani mężczyźni zostali obdarowani mandatem karnym za: używanie słów wulgarnych, spożywanie alkoholu w kościele oraz zakłócanie spokoju.

Sonda
Czy spożywanie alkoholu w plenerze powinno być dozwolone?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają