Zamieszki pod komendą policji w Koninie. W ruch poszły kamienie i butelki! [WIDEO]

2019-11-17 19:20 AG
Zamieszki pod komendą policji w Koninie. W ruch poszły kamienie i butelki! [WIDEO]
Autor: Screen z transmisji Lm.pl

W niedzielę przed siedzibą policji w Koninie pojawili się mieszkańcy, którzy kierowali w stronę funkcjonariuszy wulgarne okrzyki. To w związku ze śmiercią 21-latka, który zginął od policyjnej kuli.

Kilkadziesiąt osób pojawiła się przed komendą policji w Koninie w niedzielę o godzinie 16, by protestować po śmierci 21-letniego Adama, pracownika baru z kebabem. Chłopak zginął z rąk policjanta w czwartek.

Więcej: PORUSZAJĄCE słowa ojca zastrzelonego 21-latka: "Syn nie miał problemów z prawem" [WIDEO]

Jak informuje Gazeta Wyborcza, w kierunku policjantów poleciała niejedna butelka, a tłum skandował: „Mordercy! Mordercy!". W stronę funkcjonariuszy rzucane były także kamienie.

- Chaos. Krzyki, że ktoś dostał gazem. Odgłos tłuczonego szkła. Butelki latają nad głowami, a w tłumie kilkuletnie dzieci - tak wydarzenia relacjonowała "Wyborcza".

Całe nagranie możecie zobaczyć poniżej:

Mieszkańcy Konina zbierają się też na placu zabaw przy ul. Wyszyńskiego, w miejscu, gdzie zginął Adam.

Adam zastrzelony przez policjanta

Przypomnijmy, że to tragiczne zdarzenie miało miejsce w czwartek na placu zabaw przy ul. Wyszyńskiego w Koninie. Policjanci chcieli wylegitymować 21-letniego Adama C. i jego dwóch 15-letnich kolegów. Według relacji funkcjonariuszy najstarszy chłopak z całej trójki zaczął uciekać. Policjanci wzywali go, by się zatrzymał, ale Adam C. nie reagował. Jeden z funkcjonariuszy wyciągnął broń, padły strzały.

21-latek zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. Marcin Jankowski z policji w Koninie stwierdził, że policjant musiał w tej sytuacji użyć broni. Na miejscu znaleziono nożyczki i worek z białym proszkiem. Śledczy ustalają, czy ostry przedmiot mógł posłużyć do ataku na funkcjonariusza.

Zobacz: Znajomi Adama przyszli na miejsce tragedii. 21-latka zastrzelił policjant