Złotów: Pijany lekarz na oddziale psychiatrycznym! Interweniowała policja

2021-11-25 18:11
Złotów: Pijany lekarz na oddziale psychiatrycznym! Interweniowała policja
Autor: Google Earth/ pixabay.com Złotów: Pijany lekarz na oddziale psychiatrycznym! Interweniowała policja

To się nie mieści w głowie. Na terenie oddziału psychiatrycznego szpitala w Złotowie (woj. wielkopolskie) znajdował się pijany lekarz. Na miejsce wezwano policję. Wobec medyka wyciągnięto poważne konsekwencje.

We wtorek (23 listopada) około godz. 14:00 policjanci zostali poinformowani, że w szpitalu powiatowym w Złotowie pracuje nietrzeźwy 56-letni lekarz. - Policjanci na oddziale psychiatrycznym przebadali lekarza. Okazało się, że w organizmie miał blisko 1,4 promila alkoholu. Nie był to główny lekarz dyżurujący, po prostu znajdował się na terenie oddziału - powiedział mł. asp. Damian Pachuc ze złotowskiej policji.

Rzecznik prasowy Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie Teresa Marchlewicz-Pachuc poinformowała w czwartek PAP, że dyrekcja placówki rozwiązała z medykiem umowę o pracę. - Mając na uwadze dobro naszych pacjentów oraz świadczenie usług medycznych na wysokim poziomie nie możemy tolerować takich sytuacji - zaznaczyła.

Czytaj: Pijany lekarz przyjmował pacjentów. Potężna afera w Piotrkowie Trybunalskim

W swoim oświadczeniu podkreśliła, że medyk był nowym pracownikiem szpitala, który został wyłoniony w drodze postępowania konkursowego jako konsultant w dziedzinie psychiatrii. - W danym dniu nie zajmował się sprawami leczniczymi i nie miał kontaktu z pacjentami - podkreśliła rzeczniczka. Dodała, że o sprawie pijanego lekarza kierujący oddziałem powiadomił dyrektora placówki, a ten wezwał policję. Funkcjonariusze wszczęli w tej sprawie postępowanie dotyczące wykroczenia polegającego na podjęciu czynności zawodowych w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara grzywny lub aresztu.

Sonda
Czy pijany lekarz powinien stracić prawo do wykonywania zawodu?
Policyjny pościg za pijanym kierowcą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE