Zmiana organizacji ruchu w centrum Poznania

i

Autor: PIM/poznan.pl

Te ulice lepiej omijać

Zmiana organizacji ruchu w centrum Poznania. Duże utrudnienia dla kierowców. Na jakich ulicach?

2022-11-14 11:16

Kolejne zmiany w organizacji ruchu czekają kierowców w centrum Poznania. W poniedziałek (14 listopada) utrudnienia pojawią się między innymi na ul. Kantaka. Nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie również przy placu budowy na Starym Rynku. W jakich lokalizacjach jeszcze będą utrudnienia? Sprawdźcie szczegóły!

Od poniedziałku w Poznaniu rozpoczyna się kolejny etap prac w ramach Projektu Centrum, zakładającego rewitalizację i modernizację śródmieścia. Zmieni się organizacja ruchu na ul. Kantaka, a w najbliższych dniach wykonawca przystąpi również do pierwszych prac rozbiórkowych w obrębie węzła rozjazdowego przy Okrąglaku. Także od poniedziałku zmieni się organizacja ruchu w okolicy placu budowy na Starym Rynku.

Kolejny etap Projektu Centrum

Poznański magistrat przypomniał w niedzielę, że zgodnie z zapowiedziami, w połowie listopada rozpoczynają się prace związane z przebudową ul. Kantaka w ramach Projektu Centrum. Od poniedziałku ulica ta zostanie wyłączona ze strefy parkowania. Zmiana ta podyktowana jest rozpoczęciem prac związanych z sieciami podziemnymi.

"W nadchodzącym tygodniu wykonawca przystąpi również do pierwszych prac rozbiórkowych na skrzyżowaniu u zbiegu ulic Mielżyńskiego, Fredry, Gwarnej i 27 Grudnia. Ciągi dla pieszych zostaną zachowane, mogą się jedynie przesuwać wraz z postępem robót" – podał magistrat.

Projekt Centrum to największa inwestycja rewitalizacyjna prowadzona obecnie w Poznaniu. Zakłada przebudowę ulic i chodników w dużej części śródmieścia, a także zmianę infrastruktury podziemnej.

Remont na Starym Rynku

Także od poniedziałku zmieni się organizacja ruchu w okolicy przebudowywanej płyty Starego Rynku. Na ul. Wrocławskiej rozpoczną się wykopy związane z wymianą sieci wodno-kanalizacyjnej, dlatego będzie ona nieprzejezdna przez około dwa tygodnie. Drogą dojazdową dla pojazdów upoważnionych pozostaną: ul. Paderewskiego oraz ul. Wroniecka.

Skubianka nad Zalewem Zegrzyńskim. „Oni byli samowystarczalni”. Przejęto ogromny ośrodek po Rosjanach