Są na ustach wszystkich

Zosia i Marcelina znalazły portfel wypchany pieniędzmi! Zaskakujące zachowanie nastolatek

2023-05-23 16:34

Co trzeba zrobić, gdy znajdzie się portfel z dużą gotówką w środku? Trzeba się zachować jak dwie nastolatki z Wrześni. Zosia Sołtysiak oraz Marcelina Mgłosiek. Najpierw razem z rodzicami w mediach społecznościowych szukały właściciela pieniędzy, ale gdy to się nie udało, poszły na policję - oddać zgubę. Wtedy okazało się, że portfel należał do… załamanego zgubieniem oszczędności emeryta.

Dwie nastolatki znalazły portfel we Wrześni przy ulicy Kosynierów. Dziewczynki zauważyły portfel na chodniku, podniosły go i szybko zorientowały się, że jest w nim dużo pieniędzy. Od razu zaczęły szukać właściciela zguby i podeszły do domu kobiety, przy której znalazły portfel i zapytały czy to nie jest jej własność. Okazało się, że nie.

Wtedy Marcelina i Zosia wspólnie z rodzicami podjęły próby odnalezienia właściciela pieniędzy za pośrednictwem lokalnych mediów oraz portalu społecznościowego. Gdy i to się nie powiodło, dostarczyły portfel z gotówką do wrzesińskiej komendy.

- I ta decyzja była zwieńczeniem uczciwości naszych nastoletnich bohaterek, ponieważ tego samego dnia, stawił się 74-latek z informacją, że zgubił portfel z pieniędzmi - informuje mł. asp. Adam Wojciński, rzecznik wrzesińskich policjantów. Emeryt miał przy sobie posiadał notesik, w którym miał spisane numery seryjne zagubionych banknotów.

Policjanci we Wrześni postanowił nagrodzić uczciwe nastolatki. - Komendant Powiatowy wraz z I Zastępcą przekazali list intencyjny oraz uścisk dłoni, a także podziękowali za utwierdzenie, że warto wierzyć w ludzi i w to, że dobro w końcu powraca - mówi Wojciński.

Sonda
Znalazłeś na ulicy pieniądze (znaczną kwotę), co robisz?
Kochany złodzieju oddaj mi torebkę dam Ci pieniądze
Nasi Partnerzy polecają