Został zaatakowany we własnym samochodzie! Sprawców dobrze znał!

2019-10-09 11:11 BM
Policja
Autor: policja.gov.pl

Rozbój w Kaliszu. 46-latek został zaatakowany we własnym samochodzie przez znajomych swojej koleżanki. Sprawcy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Do przestępstwa doszło w nocy z 26 na 27 września na terenie Kalisza. 46-latek podróżował samochodem ze znajomymi swojej koleżanki i wtedy doszło do ataku.

- Sprawcy używając siły fizycznej i grożąc pokrzywdzonemu nożem zażądali wydania pieniędzy. Ostatecznie zatrzymali samochód i przeszukali rzeczy 46-latka zabierając mu m.in. portfel z zawartością pieniędzy, kart bankomatowych oraz dowodu osobistego, a także dwa telefony komórkowe złotych - relacjonują kaliscy policjanci.

Sprawcy odjechali autem należącym do 46-latka, ale najpierw zagrozili mu, że go zabiją jeśli nie dostarczy im we wskazane miejsce trzech tysięcy złotych. Wystraszony mężczyzna wrócił do domu i powiadomił o całym zdarzeniu policję.

Mundurowi szybko szybko ustalili i zatrzymali sprawców przestępstwa. Okazało się, że to dwaj kaliszanie w wieku 28 i 38 lat. Prokuratura już wszczęła śledztwo w tej sprawie. - Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty m. in. rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzi - dodają policjanci.

Sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.