Awaryjne lądowanie w Piastowie: Samolot został opanowany przez uzbrojoną osobę! Ćwiczenia służb w aeroklubie [ZDJĘCIA]

2019-11-07 17:09

Na terenie Aeroklubu w Piastowie k. Radomia awaryjnie lądował samolot, który został opanowany przez osobę uzbrojoną. Pilot przekazał, że część skoczków w panice wyskoczyła z samolotu. Prawdopodobnie osoby są w szoku i po wylądowaniu mogły uciec w nieznanym kierunku. Informacja o zdarzeniu została potwierdzona przez patrol z Jedlińska. Spokojnie, na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych.

Celem ćwiczeń było doskonalenie współdziałania policjantów z zespołów bojowych Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu, Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz Sztabu Policji KWP zs. w Radomiu. Oczywiście ćwiczenia prowadzone na szeroką skalę działania miały na celu neutralizację zagrożeń, które zaistniały w wyniku porwania statku powietrznego.

Ćwiczenie przeprowadzone były w 4 etapach: prowadzenie negocjacji, dynamiczne zatrzymanie pojazdu oraz obezwładnienie porywacza, prowadzenie działań poszukiwawczych za spadochroniarzami i realizacja czynności procesowych na miejscu zdarzenia.

Nadzór nad przestrzeganiem warunków bezpieczeństwa oraz przebiegiem policyjnych epizodów sprawował kierownik ćwiczenia podinsp. Michał Pawliński, zastępca naczelnika sztabu policji KWP zs. w Radomiu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE