Białobrzegi: ostrzegają przed koronawirusem także podczas wypoczynku nad wodą. Miejskie kąpielisko już otwarte

2020-07-03 16:39 AD
plaża w Białobrzegach
Autor: Urząd Miasta i Gminy w Białobrzegach

Są ratownicy i tablice z ostrzeżeniami. W czasie pandemii władze Białobrzegów zdecydowały się otworzyć miejskie kąpielisko nad Pilicą. Decyzję wymusili sami mieszkańcy. Już w czerwcu nad rzeką wypoczywały tłumy. Na pobliskich parkingach brakowało miejsc dla pojazdów.

W poprzednich latach na białobrzeskiej plaży wypoczywało nawet ponad tysiąc osób. W tym roku mimo pandemii, nad wodą pojawiali się nie tylko spacerowicze ale też amatorzy wodnego wypoczynku, jeszcze przed otwarciem sezonu. - W weekendy nie dało się zaparkować samochodu. W tej sytuacji podjęliśmy decyzję o otwarciu strzeżonego kąpieliska - wyjaśnia Adam Bolek, burmistrz Białobrzegów. Dodaje, że woda jest systematycznie badana przez sanepid a bezpieczeństwa kąpiących strzegą ratownicy.

Na plaży obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego, zabezpieczające przed koronawirusem, czyli przede wszystkim zachowanie odległości od innych wypoczywających osób. Można jednak korzystać z przebieralni, altany czy grilla. Użytkowany jest też białobrzeski tor kajakowy, biegnący wzdłuż plaży. - Woda w tym roku jest dość wysoka w stosunku do ubiegłych lat, więc do wszystkich - i kapiących się, i kajakarzy - apelujemy o rozwagę - dodaje burmistrz.

Kąpielisko będzie czynne do przedostatniego weekendu sierpnia. Koszt jego funkcjonowania szacowany jest na 30 tys. złotych. Pieniądze te zostaną przeznaczone m. in. na wynagrodzenie dla ratowników i utrzymanie porządku na plaży i kąpielisku.