Brutalne pobicie w Radomiu. Kolejny napastnik zatrzymany. Policjanci szukają prowodyra bójki

2020-09-16 11:42
Radom: Brutalne pobicie pracowników Żabki. Co tam się działo?! [DRASTYCZNE WIDEO]
Autor: Fakty Tv/youtube.com Radom: Brutalne pobicie pracowników Żabki. Co tam się działo?! [DRASTYCZNE WIDEO]

W niedzielę, 13 września, agresywny mężczyzna brutalnie pobił pracowników jednego ze sklepów, który znajduje się w pobliżu ulicy Miłej w Radomiu. Dwóch napastników usłyszało już zarzuty. Jednak nadal policjanci poszukają 37-latka, który był prowodyrem całego zajścia.

We wtorek, 15 września, jeden z zatrzymanych mężczyzn, 40-letni mieszkaniec Radomia, usłyszał zarzuty. Sąd zdecydował o jego aresztowaniu na trzy miesiące. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności. W środę rano policja poinformowała, że udało się zatrzymać kolejnego napastnika.

- Wieczorem policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji zatrzymali kolejnego mężczyznę, który brał udział w pobiciu pracownicy sklepu. Jest nim 45-letni mieszkaniec Radomia. Policjanci zastali go w miejscu zamieszkania na terenie miasta – poinformowała Katarzyna Kucharska, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi i usłyszał już zarzuty. Prokuratura złożyła wniosek o tymczasowy areszt.

- Mężczyźnie został przedstawiony zarzut umyślnego zamachu na zdrowie pokrzywdzonych, działając publicznie i z błahego powodu, okazując rażące lekceważenie dla porządku prawnego wspólnie i w porozumieniu z ustalonymi osobami. Czyn polegał na pobiciu trzech osób i narażeniu ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo powstanie ciężkich obrażeń ciała - mówi w rozmowie z Echem Dnia Beata Galas, rzecznik radomskiej prokuratury.

Policjanci nadal szukają 37-latka, który był prowodyrem całego zajścia. Pobita lobieta w ciężkim stanie przebywa w szpitalu w Warszawie. ​

ZOBACZ TAKŻE: Radom: Brutalne pobicie pracowników Żabki. Co tam się działo?! [DRASTYCZNE WIDEO]

Przypomnijmy, do brutalnego pobicia doszło w niedzielę, 13 września po godzinie 20:00 przed jednym ze sklepów "Żabka"w pobliżu ulicy Miłej w Radomiu. Na nagraniu, które krąży po internecie, widać, jak mężczyzna w jasnej koszulce najpierw uderza butelka o drzwi, później bierze drewnianą paletę i trafia nią w witrynę. Ze sklepu wybiega kobieta, która próbuje zatrzymać napastnika. Ten jednak uderza ją w twarz. Na nagraniu widać, że po chwili ze sklepu wybiegły kolejne osoby. Udało się na chwilę obezwładnić mężczyznę, któremu z pomocą ruszyło dwóch innych mężczyzn. Dalej widzimy, jak agresywny napastnik kopie kobietę w twarz, a ta upada bezwładnie na chodnik. Na koniec mężczyzna skopał inną osobę i rzucił paletą.

Uwaga! Nagranie jest drastyczne!

Ojciec z synem pobili policjantów w Pastuchowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE