Ukradli ponad pięć ton jabłek. Straty oszacowano na około 30 tys. złotych!

2020-09-15 13:31 Magdalena Król
Ukradli ponad pięć ton jabłek. Straty oszacowano na około 30 tys. złotych!
Autor: pixabay.com Ukradli ponad pięć ton jabłek. Straty oszacowano na około 30 tys. złotych!

Kobietę oraz czterech mężczyzn zatrzymali policjanci. Są oni podejrzani o kradzież jabłek z prywatnych sadów na terenie gminy Chynów. Zatrzymanym mieszkańcom powiatu grójeckiego grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Chynowa zajęli się ustaleniem mężczyzn, którzy pojawili się w jednym z sadów pod Chynowem. Tam ukradli ponad 1,5 tony jabłek. Dzięki szybkiej interwencji oraz informacji przekazanej przez pokrzywdzonego funkcjonariusze namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn.

- Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału, mundurowi dokonali zatrzymania jeszcze trzech innych osób. Opracowali zarzuty karne, które przedstawiono pięciu osobom w wieku 30-60 lat. Kobieta i czterech mężczyzn usłyszeli zarzuty popełnienia czterech kradzieży, w sumie ponad pięciu ton jabłek oraz dwa zarzuty uszkodzenia mienia - bramy wjazdowej do ogrodu sadowniczego i szpalerowej konstrukcji sadowniczej na terenie gminy Chynów – poinformowała nadkom. Agnieszka Wójcik z grójeckiej policji.

Część owoców udało się odzyskać. Łączne straty oszacowano na około 30 tys. złotych. Zatrzymanym mieszkańcom powiatu grójeckiego grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Odpowiedzą za kradzieże samochodów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.