CZARNA ŚRODA w Radomiu! Sześciu pacjentów ZMARŁO z powodu koronawirusa!

2020-04-08 20:38 RS
Koronawirus w Polsce.
Autor: se.pl

Dramatyczne informacje z Ministerstwa Zdrowia. W środę 8 kwietnia godz. 18.30 opublikowano nowe dane mówiące o 205 kolejnych przypadkach i 23 zgonach w związku z zakażeniem koronawirusem. Wśród nowych ofiar jest sześciu pacjentów z Mazowsza.

W środę 8 kwietnia o godz. 18.30 Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem w Polsce. Wynika z nich, że mamy aż 205 nowych pacjentów. Niestety, dotarły także tragiczne wiadomości o 23 zgonach.

- Mamy 205 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. (...) Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 23 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Jest to: 12 osób z woj. mazowieckiego, 4 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osoby z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. wielkopolskiego, woj. podlaskiego, woj. pomorskiego i woj. świętokrzyskiego. Większość to osoby starsze z chorobami współistniejącymi. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 5205/159 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Wśród 23 nowych ofiar koronawirusa jest sześciu pacjentów Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Zmarła mieszkanka powiatu białobrzeskiego w wieku 64 lat, a także pięcioro mieszkańców powiatu radomskiego: 65-letni mężczyzna, 73-letnia kobieta, 76-letni mężczyzna, 83-letnia kobieta i 93-letnia kobieta. Wszyscy mieli dodatkowe schorzenia. W całym woj. mazowieckim jest 37 ofiar koronawirusa, z czego 20 w regionie radomskim. Są też cztery przypadki ozdrowienia w woj. mazowieckim, to pacjenci ze szpitali w Gawrolinie, Grójcu, Siedlcach i Pruszkowie.

Mapa koronawirusa w Polsce

Poniżej prezentujemy mapę zakażeń koronawirusem w Polsce. W poszczególnych punktach znajdują się informacje dotyczące osób chorych, zmarłych i wyleczonych. Sprawdź, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju.

Mucha wyśmiewa się z koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.