#GaszynChallenge dla Wojtusia. Policjanci z Kozienic podjęli wyzwanie [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-06-04 17:02 mk

#GaszynChallenge to akcja strażaków ochotników z Gaszyna. Druhowie OSP i nie tylko, chętnie dołączają do internetowego wyzwania. Zasady są proste. Osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub mogą nie zrobić pompek, ale muszą wpłacić minimum 10 zł. Po ukończonym zadaniu nominowane są kolejne osoby, które mają 48 godzin na wykonanie zadania.

Wojtuś Howis z Galewic to 18-miesięczny chłopiec, który cierpi na SMA - najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 milionów złotych.


#GaszynChallenge to akcja, która łączy ze sobą dwie przyjemności: dbanie o kondycję fizyczną oraz pomoc osobie potrzebującej. W akcję włączają się różne instytucje, samorządowcy, przedstawiciele firm, a także prywatne osoby. W poniedziałek Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach przyjęła wyzwanie.

Policjanci z Kozienic w akcji #GaszynChallenge. Pomagają choremu Wojtusiowi z Galewic

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Policjanci pompowali dla Wojtusia, tym samym dołożyli swoją cegiełkę. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy włączyć się w tę szlachetną i wyjątkową inicjatywę. To już nie pierwsza taka akcja, w którą funkcjonariusze naszej jednostki włączają się na rzecz niesienia pomocy dzieciom, zwłaszcza tym najbardziej potrzebującym i chorym – poinformowała asp. Ilona Tarczyńska z kozienickiej policji.

Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach do wykonania zadania nominowała: Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach, Urząd Miejski w Kozienicach oraz Komendę Powiatową Policji w Szydłowcu.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj