Jest komentarz szpitala dotyczący śmierci 93 latka, który dwie noce spędził w krzakach przed szpitalem.

2020-06-30 14:50 Wojciech Wójcikowski
józefów
Autor: Mazowiecki Szpital Specjalistyczny

"Szpital od razu rozpoczął poszukiwania 93 latka, który sam opuścił szpital. Poinformowana została także policja" - tak Mazowiecki Szpital Specjalistyczny komentuje sprawę śmierci 93 latka pacjenta, który spędził dwie noce na dworze. Dzień potem umarł. Sprawę jego poszukiwań wyjaśnia także Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu.

O komentarz w sprawie śmierci 93 latka poprosiliśmy rzecznika Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

- W piątek 19. czerwca ok. godz. 14 karetka pogotowia przywiozła do SOR  93-latka. Po wstępnym badaniu na triage'u chory otrzymał kolor zielony (jest on przydzielany pacjentom, którzy są wydolni krążeniowo i oddechowo, wymagający podstawowej diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej). Pacjent oczekiwał na konsultację internistyczną. Ok. g. 16-16.30 został poproszony do gabinetu lekarskiego, jednak pacjenta już nie było. Personel szpitalnego oddziału ratunkowego natychmiast rozpoczął poszukiwania mężczyzny na oddziale, zawiadomiono również lekarza dyżurnego oraz ochronę szpitala, która poszukiwała pacjenta na terenie wokół placówki. Szpital poinformował policję o zaginięciu pacjenta. Funkcjonariusze znaleźli mężczyznę w dniu 21. czerwca ok. g. 13. Pacjent ponownie trafił na szpitalny oddział ratunkowy. W nocy ok. g. 3 pacjent zmarł- wyjaśnia Karolina Gajewska rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. 

Policja wyjaśnia

Sprawą zajmuję się także Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu. Trwają czynności wyjaśniające działania policji w sprawie poszukiwań mężczyzny. W pierwszej kolejności zostały one zlecone przez Komendę Miejską Policji w Radomiu.

- Dla zachowania obiektywizmu i transparentności 26 czerwca Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu podjął decyzję o przejęciu do dalszego prowadzenia przedmiotowych czynności, w trakcie których przeanalizowane zostaną wszelkie działania podejmowane przez policjantów od czasu uzyskania informacji o oddaleniu się mężczyzny ze szpitala – przekazała PAP Katarzyna Kucharska rzecznik mazowieckiej policji.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Radomiu.