Koronawirus. 189 nowych zakażeń i 16 zgonów. Wśród nich przypadek z Radomia

2020-05-05 17:57
Koronawirus. 189 nowych zakażeń i 16 zgonów. Wśród nich przypadek z Radomia
Autor: DOMIN

Tragiczne wiadomości z Polski oraz z Radomia. Nie żyje 83-letnia pacjentka z COVID-19. W całym kraju jest 16 kolejnych ofiar śmiertelnych koronawirusa. Od początku epidemii zmarło blisko 716 osób. Oto najnowsze dane z frontu walki z wirusem SARS-CoV-2 w Polsce.

– Mamy 189 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało we wtorkowe popołudnie Ministerstwo Zdrowia. – Z przykrością informujemy o śmierci 16 osób zakażonych – czytamy w komunikacie resortu.

W Radomiu koronawirus zabił 83-letnią kobietę, oraz dwie osoby w Warszawie – 80-letniego mężczyznę i 39-letnią kobietę.

W województwie mazowieckim jest 78 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Tym samym liczba chorych na COVID-19 w regionie wzrosła do 2631 osób.


W całej Polsce chorych na koronawirusa, w których potwierdzono zakażenie testem laboratoryjnym, jest 14431 osób, w tym 716 zmarły.

Czytaj też: Czy koronawirusem można się zarazić podczas seksu?

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Super Raport 5 V (goście: Cimoszewicz, Matczak)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE